Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Owocny rok w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 31 grudzień 2019

Owocny rok w Gminie JordanówKoniec roku to najlepszy okres do podsumowania dokonań zrealizowanych przez dwanaście ostatnich miesięcy. W Gminie Jordanów działo się naprawdę dużo.

Image


Czytaj całość...
System Zbiórki Odpadów Komunalnych Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 31 grudzień 2019

Uwaga!!!

System Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gminie Jordanów

Od 3 stycznia do 31 grudnia 2020 roku zbiórka odpadów komunalnych będzie prowadzona przez Gminną Spółkę Komunalną „Skawa-Jordanów” Sp. z o. o. z siedzibą w Osielcu.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Środowiska z dnia 29 grudnia 2016 r.
w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów został wprowadzony nowy szczegółowy sposób selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów z podziałem na:

- papier i tektura – pojemnik lub worek koloru niebieskiego z napisem „Papier”
- szkło – pojemnik lub worek koloru zielonego z napisem „Szkło”
- metal, tworzywa sztuczne oraz opakowania wielomateriałowe – pojemnik lub worek koloru żółtego z napisem „Metale i tworzywa sztuczne”
- bioodpady – pojemnik lub worek koloru brązowego z napisem „Bio”
- odpady pozostałe zmieszane - nienadające się do segregacji – pojemnik lub worek koloru czarnego

W okresie od listopada do maja będzie odbierany popiół (zbiórka dwa razy w miesiącu wg harmonogramu), który należy umieszczać w metalowych pojemnikach. Właściciel nieruchomości wyposaża nieruchomość tylko w te worki na odpady segregowane, które zamierza przekazać firmie wywozowej do odbioru (np. jeżeli posiada kompostownik nie musi dysponować workiem brązowym na odpady ulegające biodegradacji). Worki lub pojemniki należy wystawić wg ustalonego harmonogramu do godz. 700 rano w dniu zbiórki.

WORKI i KODY KRESKOWE

W ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dostępne są worki oraz kody kreskowe. Worki na odpady komunalne dostępne są w Gminnych Ośrodkach Kultury, Sportu i Promocji na terenie każdej miejscowości. Kody kreskowe dostępne są w budynku Urzędu Gminy - ul. Mickiewicza 3 - Jordanów.

Czytaj całość...
Debatowano Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 27 grudzień 2019

DebatowanoW piątek, 27 grudnia odbyła się XII Sesja Rady Gminy Jordanów. W sali obrad Urzędu Gminy w Jordanowie spotkano się punktualnie o godzinie 12:00. Na sali obecny był także Wicewojewoda Małopolski - Zbigniew Starzec.

Image


Czytaj całość...
Życzenia Świąteczne Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 grudzień 2019

Image


Niezwykła Opowieść Wigilijna Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 grudzień 2019

Niezwykła Opowieść Wigilijna"Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa to historia nawiązująca do Wigilii Bożego Narodzenia. W tym roku Koło Teatralne "Arlekin" ze Szkoły Podstawowej w Osielcu, zaprezentowało adaptację tej sztuki jako preludium magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

Image


Czytaj całość...
Piłkarskie podsumowanie rundy Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 grudzień 2019

Piłkarskie podsumowanie rundyW piłkarskich rozgrywkach seniorskich gminę Jordanów reprezentują dwa kluby. Unia Naprawa rywalizuje w grupie pierwszej podhalańskiej klasy B. Świt Osielec swoje mecze rozgrywa szczebel niżej. Konkretnie w wadowickiej klasie C.

Image


Czytaj całość...
Sukces uczniów z Toporzyska Drukuj E-mail
Autor Administrator   
sobota, 21 grudzień 2019

Sukces uczniów z ToporzyskaW Szkole Podstawowej w Zachełmnej odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Regionalnego „Świat, Podłaźnik, Pająk”, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Zachełmnej, Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Image


Czytaj całość...
Rozwój komunikacyjny Drukuj E-mail
Autor Administrator   
sobota, 21 grudzień 2019

Rozwój komunikacyjnyW gminie Jordanów prowadzonych jest wiele inwestycji dotyczących budowy i modernizacji infrastruktury drogowo-kolejowej. Korzystają na tym mieszkańcy całego regionu.

Image


Czytaj całość...
Wigilijne spotkanie w Osielcu Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 20 grudzień 2019

Wigilijne spotkanie w OsielcuKażdego roku, kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia, odbywa się w Osielcu wigilijne spotkanie osób samotnych, chorych i starszych. Inicjatorem tych spotkań jest miejscowe KGW „Osielczanki”, GOKSiP Jordanów i Parafia Osielec.

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 298