Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 01 wrzesień 2020

Budżet Obywatelski Województwa Małopolskiego1 września wystartował nabór zadań do 5. edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Mieszkańcy Małopolski mają czas do połowy października, żeby złożyć zadanie i zebrać wymagane 30 podpisów poparcia. Na najlepsze zwycięskie zadania Zarząd Województwa Małopolskiego przeznacza w sumie 12 mln zł.

Image


Czytaj całość...
Uroczystość w Wysokiej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 01 wrzesień 2020

Uroczystość w WysokiejTo była inna rocznica wybuchu II Wojny Światowej niż zazwyczaj. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią, w uroczystościach nie mogły wziąć udziału tłumy mieszkańców. Odbyła się jednak Msza Święta, której transmisję prowadziliśmy na Facebooku Gminy Jordanów. Kto nie mógł obserwować relacji na żywo, może odtworzyć zapis, który dostępny jest na naszym fanpejdżu. Działa również link zamieszczony w artykule poniżej.

Image


Transmisja Mszy Świętej w Wysokiej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 01 wrzesień 2020
Transmisja uroczystości już jutro Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 31 sierpień 2020

Transmisja uroczystości już jutroPrzypominamy, że już jutro tj. we wtorek 1 września 2020 roku o godzinie 12:00 przeprowadzimy transmisję mszy św. w intencji poległych Bohaterów. O szczegółach obchodów 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej pisaliśmy w tym artykule.

Image


Poniedziałkowy raport sanitarny Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 31 sierpień 2020

Poniedziałkowy raport sanitarnyPowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej poinformowała, że 31.08.2020 (poniedziałek) na terenie gminy Jordanów łącznie 15 osób objętych jest kwarantanną domową. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (od początku epidemii) na terenie gminy Jordanów - 30, w tym 22 osoby już wyleczone.

I N F O R M A C J A STYPENDIUM SZKOLNE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 31 sierpień 2020

I N F O R M A C J A
STYPENDIUM SZKOLNE

Wnioski na nowy rok szkolny 2020/2021 należy składać w Urzędzie Gminy w Jordanowie ul. Mickiewicza 3, od 1 do 15 września 2020r. a w przypadku słuchaczy kolegiów pracowników służb społecznych do 15 października.

Formularze wniosków można pobrać:
- w Urzędzie Gminy w Jordanowie (ul. Mickiewicza 3)
- ze strony internetowej www.gmina-jordanow.pl (zakładka Oświata – Stypendia socjalne – do pobrania – Wniosek o stypendium szkolne)

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota, o której mowa w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2019r., poz. 1507 ze zm.) - obecnie kwota ta wynosi 528 zł.

Do wniosku załącza się zaświadczenia albo oświadczenia o wysokości dochodów (z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku) wszystkich członków rodziny pozostających we wspólnym gospodarstwie domowym.

Przyjmuje się, że z 1 hektara przeliczeniowego uzyskuje się dochód miesięczny w wysokości 308 zł.

Świadczenie wychowawcze „500 +” nie jest wliczane do dochodu rodziny przy ustalaniu prawa do stypendium szkolnego.

Stypendium szkolne przysługuje:
- uczniom szkół publicznych, niepublicznych i niepublicznych szkół artystycznych o uprawnieniach publicznych szkół artystycznych oraz słuchaczom kolegiów pracowników służb społecznych - do czasu ukończenia kształcenia, nie dłużej jednak niż do ukończenia 24. roku życia;
- wychowankom publicznych i niepublicznych ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych - do czasu ukończenia realizacji obowiązku nauki; którzy znajdują się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm, narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Czytaj całość...
Projekt Pod biało-czerwoną Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 27 sierpień 2020

Projekt „Pod biało-czerwoną”Projekt „Pod biało-czerwoną” zakłada sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Image


Czytaj całość...
17 osób w kwarantannie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 27 sierpień 2020

17 osób w kwarantanniePowiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Suchej Beskidzkiej poinformowała, że 27.08.2020 (czwartek) na terenie gminy Jordanów łącznie 17 osób objętych jest kwarantanną domową. Ogólna liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem (od początku epidemii) na terenie gminy Jordanów 29, w tym 22 osoby wyleczone.

20 lat Orkiestry OSP Wysoka Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 25 sierpień 2020

20 lat Orkiestry OSP WysokaW gminie Jordanów działa pięć orkiestr funkcjonujących przy remizach OSP. W Wysokiej organizacja zrzesza swoich członków z przerwami już od 20 lat. Na początku tworzyło ją pięciu młodych druhów.

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 19 - 27 z 369