Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
Przebito nitkę tunelu Print E-mail
Written by Administrator   
środa, 23 październik 2019

Przebito nitkę tuneluKilka minut po godzinie 11:00 pracownicy firmy budowlanej przebili ścianę, która dzieliła dwie części budowanego tunelu na Zakopiance z wylotem w Naprawie. W konsekwencji połączeniu uległa jedna z dwóch równolegle drążonych nitek o długości około dwóch tysięcy metrów. Na miejscu nie zabrakło gospodarzy Naszej Gminy z Wójtem Arturem Kudzią na czele.

Image


Read more...
List od prof. Andrzeja Maczka Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 21 październik 2019

List od prof. Andrzeja MaczkaList o takiej treści otrzymałam od prof. Andrzeja Maczka. I choć pisany do mnie, uważam że adresatem są wszyscy, którzy corocznie pomagają nam w organizacji tych uroczystości. Mam na myśli m.in. władze gminy, władze powiatu, panie z KGW Wysoka, strażaków z Wysokiej, szkołę z Wysokiej, Szwadron z Toporzyska, ekipę remontową urzędu gminy i całą społeczność uczestniczącą w uroczystościach - Gabriela Korbel, dyrektor GOKSiP Jordanów.

Image


Read more...
Gminny Dzień Nauczyciela Print E-mail
Written by Administrator   
środa, 16 październik 2019

Gminny Dzień NauczycielaW środę, 16 października, w Szkole Podstawowej w Wysokiej zorganizowano uroczyste Obchody Dnia Edukacji Narodowej. Zgromadzonych gości przywitał gospodarz – dyrektor Stanisław Madoń. Część artystyczną wydarzenia swoimi występami uświetnili uczniowie SP Wysoka, z których część na co dzień występuje w „Małej Armii Janosika”.

Image


Read more...
XXII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych w Łętowni Print E-mail
Written by Administrator   
wtorek, 15 październik 2019

XXII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych w ŁętowniW sobotę (12.10) w Łętowni odbył się XXII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie i KGW „Przebojowe Łętowianki” z Łętowni. W konkursie wzięły udział wszystkie koła gospodyń z Gminy Jordanów i KGW „Jordanki” z partnerskiej gminy - Jordanów Śląski. W tym roku oceniano zupę pomidorową i nalewkę ze śliwek.

Image


Read more...
Wyniki wyborów Parlamentarnych 2019 Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 14 październik 2019

Wyniki wyborów Parlamentarnych

Image

Protokół obwodowej komisji Nr. 1 w Łętowni

Protokół obwodowej komisji Nr. 2 w Naprawie

Protokół obwodowej komisji Nr. 3 w Osielcu

Protokół obwodowej komisji Nr. 4 w Osielcu

Protokół obwodowej komisji Nr. 5 w Toporzysku

Protokół obwodowej komisji Nr. 6 na Wysokiej

Protokół obwodowej komisji Nr. 7 w DPS Łętownia

O finansach& w bibliotece Print E-mail
Written by Administrator   
czwartek, 10 październik 2019

Image

GOKSiP Jordanów: "O finansach… w bibliotece"

„O finansach…w bibliotece” to projekt Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego umożliwiający dorosłym użytkownikom bibliotek z całej Polski skorzystanie z nowej oferty edukacyjnej z zakresu finansów osobistych. Bierze w nim udział 100 placówek bibliotecznych z całej Polski, a wśród nich biblioteki z Naprawy i Toporzyska. Projekt jest realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej i skierowany został do osób 50+.

Read more...
ZBIÓRKA ODPADÓW Print E-mail
Written by Administrator   
środa, 09 październik 2019

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH MIEJSCOWOŚĆ OSIELEC


Wójt Gminy Jordanów przypomina o zbliżającym się terminie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która będzie przeprowadzona wg następującego harmonogramu:

OSIELEC – 11 PAŹDZIERNIK (PIĄTEK)

Podczas zbiórki będą zbierane TYLKO ODPADY WIELKOGABARYTOWE Z GOSPODARSTW DOMOWYCH: m.in. zużyte meble, dywany, wykładziny, duży sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, pralki, telewizory) oraz opony z samochodów osobowych (nie będą zbierane opony z samochodów ciężarowych). Podczas zbiórki nie będą zbierane inne odpady komunalne. Zbiórka organizowana jest wyłącznie dla mieszkańców Gminy Jordanów, w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg złożonej deklaracji w Urzędzie Gminy w Jordanowie. ZBIÓRKA DOTYCZY WYŁĄCZNIE ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z GOSPODARSTW DOMOWYCH I NIE DOTYCZY ODPADÓW Z DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.

Read more...
MAŁA KSIĄŻKA  WIELKI CZŁOWIEK Print E-mail
Written by Administrator   
środa, 02 październik 2019

Image

GOKSiP Jordanów: MAŁA KSIĄŻKA – WIELKI CZŁOWIEK


Od 1 września br. wszystkie biblioteki Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie realizują projekt w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – Wielki człowiek”. W ramach projektu każde dziecko w wieku przedszkolnym (3-6 lat), które przyjdzie do biblioteki biorącej udział w projekcie, otrzyma w prezencie wyjątkową Wyprawkę Czytelniczą na dobry czytelniczy start.

Read more...
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH - Łętownia Print E-mail
Written by Administrator   
poniedziałek, 30 wrzesień 2019

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH
MIEJSCOWOŚĆ ŁĘTOWNIA

Wójt Gminy Jordanów przypomina o zbliżającym się terminie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która będzie przeprowadzona wg następującego harmonogramu:

ŁĘTOWNIA - 4 PAŹDZIERNIK (PIĄTEK)

Podczas zbiórki będą zbierane TYLKO ODPADY WIELKOGABARYTOWE Z GOSPODARSTW DOMOWYCH: m.in. zużyte meble, dywany, wykładziny, duży sprzęt elektryczny i elektroniczny (lodówki, pralki, telewizory) oraz opony z samochodów osobowych (nie będą zbierane opony z samochodów ciężarowych). Podczas zbiórki nie będą zbierane inne odpady komunalne. Zbiórka organizowana jest wyłącznie dla mieszkańców Gminy Jordanów, w ramach ponoszonej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi wg złożonej deklaracji w Urzędzie Gminy w Jordanowie.

ZBIÓRKA DOTYCZY WYŁĄCZNIE ODPADÓW POCHODZĄCYCH Z GOSPODARSTW DOMOWYCH I NIE DOTYCZY ODPADÓW Z DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.

UWAGA !!!

Read more...
<< Start < Prev 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Next > End >>

Results 37 - 45 of 348