Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 28 wrzesień 2015

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH

Wójt Gminy Jordanów przypomina o zbliżającym się terminie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która będzie przeprowadzona wg podanego niżej harmonogramu:

Łętownia: 1 październik (czwartek)
Naprawa: 1 październik (czwartek)
Osielec: 22 październik (czwartek)
Toporzysko: 23 październik (piątek)
Wysoka: 23 październik (piątek)

Czytaj całość...
Komunikat Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 23 wrzesień 2015

Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii


Informujemy, że w dniach od 23 września do 2 października 2015r. przeprowadzana będzie akcja szczepienia lisów wolnożyjących przeciwko wściekliźnie ma obszarze województwa małopolskiego.Komunikat Do szczepienia użyta będzie szczepionka doustna LYSVULPEN w formie przynęty (kostka koloru zielono-oliwkowego, kształtu walca o charakterystycznym zapachu rybnym) zawierająca żywy, atenuowany szczep wirusa wścieklizny. Przynęty z zawartością płynnej szczepionki w kapsule (blister) zostaną zrzucone z samolotu na tereny kompleksów leśnych, łąk i pól z pominięciem akwenów wodnych, dróg oraz obszarów zabudowanych.

Prosimy:
• nie podnosić, nie dotykać i nie niszczyć umyślnie przynęt ze szczepionką – szczepionka po kontakcie z człowiekiem nie jest przyjmowana przez lisy
• zapewnić ochronę i nie dopuszczać zwierząt towarzyszących oraz gospodarskich do miejsc wyłożenia szczepionki przez okres 14 dni od wyłożenia szczepionki
• w przypadku kontaktu człowieka z płynną zawartością szczepionki umyć skórę wodą i mydłem oraz zgłosić się do lekarza


Bezpieczna droga z Mrówką z Osielca Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 18 wrzesień 2015

Bezpieczna droga z „Mrówką” z Osielca


Market Budowlany „Mrówka” z Osielca to nie tylko handlowy kompleks budowlany. To także sponsor wielu tegorocznych imprez i przesięwzięć na terenie gminy Jordanów. Tym razem, w trosce o bezpieczeństwo najmłodszych, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji z Jordanowa oraz Komisariatem Policji z Jordanowa zorganizował akcję pod nazwą „Bezpieczna droga”.

Image


Czytaj całość...
ZAPROSZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 18 wrzesień 2015

ZAPROSZENIE

Zapraszamy na spotkanie informacyjne dotyczące opracowywanego „Planu gospodarki niskoemisyjnej dla gminy Jordanów”. Na spotkaniu zostaną przedstawione i omówione kwestie działań związanych z poprawą stanu powietrza w gminie.

Spotkanie odbędzie się 22 września 2015 r. (wtorek) w godzinach 14.00- 14.30 na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Osielcu.
Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych: mieszkańców gminy Jordanów, przedstawicieli organizacji pozarządowych, przedsiębiorców.

Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 17 wrzesień 2015

Informacja dotycząca składania przez producentów rolnych wniosków o pomoc finansową w związku z suszą


Producenci rolni mogą do 30 września 2015r. składać w biurach powiatowych Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wnioski o pomoc dla gospodarstw, którym susza zniszczyła w znacznym stopniu plony.

Uprawnieni do otrzymania wsparcia są producenci, w których gospodarstwach lub działach specjalnych produkcji wystąpiły szkody wyższe niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej. Rolnicy muszą również posiadać numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Czytaj całość...
Nowe mundury dla OSP Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 16 wrzesień 2015

Nowe mundury dla OSP

W dniu 14 września 2015r. w odbyło się zebranie Zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP. W trakcie spotkania Wójt Gminy Jordanów wręczył Ochotniczym Strażom Pożarnym nowe zestawy mundurów bojowych zakupionych przez Gminę, w ramach programu „Zapobieganie poważnym awariom i likwidacja ich skutków dla środowiska- Bezpieczny Strażak”. Projekt jest finansowany w połowie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie, a w połowie z budżetu Gminy. W realizacji projektu brały udział Ochotnicze Straże Pożarne z Naprawy i Wysokiej.

Image


Czytaj całość...
OGŁOSZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 15 wrzesień 2015


OGŁOSZENIE W SPRAWIE OGRANICZENIA POBORU WODY

WÓJT GMINY JORDANÓW INFROMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ SUSZĄ SPADŁA WYDAJNOŚĆ GMINNEGO WODOCIĄGU W TOPORZYSKU I WYSOKIEJ. W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ MOŻE DOJŚĆ DO OKRESOWYCH PRZERW W DOSTAWIE WODY. PROSIMY WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW TYCH WODOCIĄGÓW O POBÓR WODY TYLKO DO NIEZBĘDNYCH POTRZEB BYTOWYCH.

"Niezłe ziółka" na Dożynkach Powiatowych Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 09 wrzesień 2015

"Niezłe ziółka" na Dożynkach Powiatowych w Zembrzycach

W minioną niedzielę w Zembrzycach odbyły się Dożynki Powiatowe, podczas których rozstrzygnięto Konkurs Wieńców Dożynkowych. Wzięło w nim udział udział trzynaście kół gospodyń i stowarzyszeń z powiatu suskiego. Gminę Jordanów reprezentowały panie ze Stowarzyszenia „Niezłe ziółka” z Toporzyska, a wykonany przez nie wieniec dożynkowy zdobył drugie miejsce w kategorii „wieniec współczesny”.

Image


Czytaj całość...
Harmonogram posiedzeń Komisji Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 09 wrzesień 2015


Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów
WRZESIEŃ 2015
============================================================

Komisja Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego Rady Gminy:

15 września br. /tj: wtorek / godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Informacja w sprawie bezpieczeństwa ppoż na terenie Gminy Jordanów /wyposażenie, zapotrzebowanie itp /przy współudziale Prezesów OSP/.
2. Sprawy bieżące.
============================================================

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 451 - 459 z 508