Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Ferie 2015 Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 13 luty 2015


Ferie w gminie Jordanów czas zacząć


Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zachęca dzieci i młodzież do skorzystania z przygotowanej oferty na ferie zimowe. W każdej miejscowości jordanowskiej gminy świetlice i biblioteki GOKSiP przygotowały wiele zajęć, wyjazdów i innych atrakcji. I tak:

Filia GOKSiP w Łętowni (tel. 18 27 73 133):

16.02 – zajęcia w bibliotece – gry i zabawy, kalambury (godz. 13:00);
17.02 – zajęcia w bibliotece – czytanie bajek i rysowanie do nich ilustracji (godz. 10:00) zajęcia kulinarne (godz. 14:00);
18.02 – zajęcia plastyczne (godz. 14:00);
19.02 – zajęcia taneczno-ruchowe (godz. 14:00);
20.02 – wyjazd na lodowisko do Nowego Targu;
21.02 – zajęcia na świeżym powietrzu;
Czytaj całość...
Kolejne walne zebrania OSP w Gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 13 luty 2015

Kolejne walne zebrania OSP w Gminie Jordanów

Pierwsza sobota lutego przyniosła kolejne zebrania sprawozdawcze OSP w gminie Jordanów. Tym razem odbyły się one w Osielcu i Łętowni, a uczestniczyli w nich m.in: Sekretarz Gminy Jordanów pan Rafał Lubaszka, Komendant PSP w Suchej Beskidzkiej mł.bryg. Krzysztof Okrzesik, asp.sztab. Andrzej Gwiazdonik, Komendant Gminny OSP dh. Bogusław Wróbel, radni powiatowi i gminni, proboszczowie, sołtysi, przewodniczące KGW, przewodniczący Rad Sołeckich, dyrektorzy szkoł i przedszkoli oraz zaproszeni goście. O muzyczną oprawę spotkań zadbały miejscowe orkiestry.

Image


Czytaj całość...
KOMUNIKAT Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 10 luty 2015

KOMUNIKAT
Zagrożenie wścieklizną

Informuje się, że Rozporządzeniem z dnia 2 lutego 2015 r. Wojewoda Małopolski za obszar zagrożony wystąpieniem wścieklizny uznał teren ograniczony

1. od strony północnej: wzdłuż ulicy Bartosza Głowackiego w miejscowości Maków Podhalański i dalej droga powiatową w kierunku miejscowości Żarnówka (gm. Maków Podhalański) do skrzyżowania tej drogi z droga prowadzącą na przysiółek Przysłop. Następnie wzdłuż tej drogi w kierunku szlaku żółtego poprzez przysiółki: Urbaniówka, Jurkówka, Grapa i dalej wzdłuż żółtego szlaku w kierunku wschodnim do przysiółka Łazy w miejscowości Bogdanówka (gm. Tokarnia)
2. od strony wschodniej: od przysiółka Łazy w miejscowości Bogdanówka wzdłuż drogi asfaltowej w kierunku Skomielnej Czarnej (gm. Tokarnia) do skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Wieprzec. TEREN GMINY JORDANÓW
1. od strony zachodniej: od ujścia potoku Wieprzczanka do rzeki Skawy i dalej wzdłuż rzeki Skawy w kierunku północno-zachodnim do mostu na drodze krajowej nr 28. Następnie wzdłuż drogi krajowej nr 28 do skrzyżowania tej drogi z ulicą Bartosza Głowackiego w miejscowości Maków Podhalański.
Czytaj całość...
INFORMACJA Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 10 luty 2015

Informacja

W sprawie zimowego utrzymania dróg powiatowych i chodników na terenie Gminy Jordanów należy dzwonić do Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej tel:33-8742888, tel.alarmowy: 514-749-065

AP
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 09 luty 2015

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

WYDZIAŁU BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO WOJEWÓDZKIEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Treść Ostrzeżenia
Ogłoszneie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 09 luty 2015

Ogłoszenie

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Krakowie przesyła w załączeniu wzór oświadczenia dla właścicieli działek przeznaczonych pod inwestycję drogową pn. „Budowa drogi ekspresowej S-7 Kraków – Rabka-Zdrój na odcinku Lubień – Rabka Zdrój od km 713+580.21 do km 729+410.00 oraz budowa nowego odcinka drogi nr 47 klasy GP na odcinku Rabka- Zdrój – Chabówka od km 0+000.00 do km 0+877.22” , którzy chcą skorzystać z powiększenia wysokości odszkodowania o kwotę równą 5% wartości nieruchomości lub wartości prawa użytkowania wieczystego zgodnie z art. 18 ust.1e ustawy z dnia 10 kwietnia 2003r. o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych z p.z.

Niniejsze oświadczenie dotyczy zarówno nieruchomości zabudowanych jak i niezabudowanych.
Z właścicielami działek zabudowanych, którzy zechcą skorzystać z w/w bonifikaty i wydadzą swoje nieruchomości Inwestorowi zostaną zawarte nieodpłatne umowy użyczenia z GDDKiA.

Czytaj całość...
Walne zebranie OSP w Osielcu Górnym Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 03 luty 2015


Walne zebranie OSP w Osielcu Górnym

Jednostka OSP w Osielcu Górnym istnieje dopiero dwa lata, a już może pochwalić się niezłymi osiągnięciami. Miniony rok 2014 był dla niej szczególnie owocny. Poza udziałem w akcjach ratowniczych i doskonaleniem swoich umiejętności, druhowie-strażacy m.in. zakupili pompę szlamową, węże, latarki, linkę strażacką, radiostacje. Zakupili również sztandar, który został poświęcony i przekazany jednostce, a także przeprowadzili remont placu manewrowego.
Pod koniec roku przeprowadzili remont i modernizację świetlicy. I to właśnie w odnowionej świetlicy odbyło się 31 stycznia walne zebranie sprawozdawcze.

Image


Czytaj całość...
Wiata Szachowa w Łętowni Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 11 grudzień 2014

Image
Image
Boisko sportowe w Toporzysku Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 11 grudzień 2014

Image
<< Start < Poprzednia 51 52 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 460 - 468 z 468