Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
"Niezłe Ziółka" wyróżnione Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 01 kwiecień 2015

"Niezłe Ziółka" wyróżnione

W sobotę 28 marca w Bieńkówce odbył się XI Powiatowy Konkurs Potraw i Palm Wielkanocnych, w którym po raz pierwszy wzięło udział Stowarzyszenie KGW „Niezłe Ziółka” z Toporzyska.
Panie godnie reprezentowały Gminę Jordanów, zdobywając wyróżnienie w kategorii „Potrawa Wielkanocna”. Serdecznie gratulujemy!!!

KG

Image


Czytaj całość...
Niedziela Palmowa w gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 30 marzec 2015

Niedziela Palmowa w gminie Jordanów


W Niedzielę Palmową w całej gminie, przy kościołach, odbywały się Konkursy Palm Wielkanocnych, zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Ich nadrzędnym celem, poza aspektem religijnym, jest propagowanie i kultywowanie tradycji wykonywania palm.
Palmy oceniane były przez specjalnie do tego powołane Komisje Konkursowe. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zgodność z tradycją, różnorodność i estetykę wykonania, a biorąc pod uwagę fakt, że niektóre palmy przypominały prawdziwe dzieła sztuki, praca komisji nie należała do łatwych.

Image


Czytaj całość...
Otwarcie nowego budynku Przedszkola Samorządowego Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 27 marzec 2015

Otwarcie nowego budynku Przedszkola Samorządowego
w Osielcu


W dniu 26 marca br. został uroczyście otwarty nowy budynek Przedszkola Samorządowego w Osielcu. W uroczystości tej uczestniczyli: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy - pan Adam Kawula, Sekretarz Gminy - pan Rafał Lubaszka, Skarbnik Gminy - pani Agata Czyszczoń, Ksiądz Proboszcz Stanisław Skowronek, Kierownik Gminnego Ośrodka Administracji Szkół i Przedszkoli - pani Agnieszka Majchrzak, dyrektorzy szkół i przedszkoli, dyrektor GOKSiP – pani Gabriela Korbel, radni powiatowi, radni gminni obecnej i poprzedniej kadencji, Rada Sołecka z przewodniczącą panią Katarzyną Bachul na czele, sołtys wsi – pani Krystyna Drobna, były i obecny prezes OSP – pan Józef Działek i pan Stanisław Wójcik, przewodnicząca KGW - pani Małgorzata Oleksa, emerytowani pracownicy przedszkola, Kierownik Budowy – pani Marzena Śliwińska, Inspektor Nadzoru – pan Andrzej Palarczyk, Rada Rodziców i pracownice przedszkola.

Image


Image


Czytaj całość...
VII Gminne Dyktando "Mistrz ortografii" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 27 marzec 2015

VII Gminne Dyktando „Mistrz ortografii”


W środę 25 marca br. w Zespole Szkół w Naprawie odbyło się VII Gminne Dyktando „Mistrz ortografii”. Jego organizatorem był Zespół Szkół w Naprawie wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a koordynatorkami dyktanda były panie: Renata Bednarz i Aneta Jopek - nauczycielki naprawskiego Zespołu Szkół.

O tytuł „Mistrza ortografii” walczyło 19 uczniów ze wszystkich szkół naszej gminy. Ich zmagania oceniała Komisja Konkursowa w składzie: pani Monika Hopciaś – nauczycielka języka polskiego z ZS im.H.Kołłątaja w Jordanowie, pani Władysława Wójtowicz – była dyrektor naprawskiej szkoły, pani Beata Firek – bibliotekarka oraz Gabriela Korbel – dyrektor GOKSiP Jordanów.

Image


Czytaj całość...
Koncert Pieśni Wielkopostnych w Toporzysku Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 24 marzec 2015

Koncert Pieśni Wielkopostnych w Toporzysku

W niedzielę 22 marca, w Kościele Parafialnym w Toporzysku, odbył się- corocznie organizowany na terenie gminy Jordanów- Koncert Pieśni Wielkopostnych STABAT MATER.
Jego organizatorami byli: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie Stowarzyszenie Kulturalne Chór Bel Canto z Jordanowa oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidziej. Patronat medialny objęli: Radio Alex, portal sucha24.pl, TV Podhale, podhale24.pl, malopolskaonline oraz Kronika Beskidzka.
Podczas tegorocznego koncertu wystąpiły cztery chóry: „Vox Altisono” z Osielca, „Bel Canto” z Jordanowa - oba pod kierownictwem Kseni Miśkiewicz, „Cantantes Angelicus” z Rabki pod kierownictwem Kingi Brandys-Wójciak, oraz Zespół Muzyki Dawnej im. Gaspare Castiglione z Suchej Beskidziej pod kierownictwem Agnieszki Bernackiej.

Image


Czytaj całość...
V SESJĘ RADY GMINY Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 24 marzec 2015

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
V SESJĘ RADY GMINY w JORDANOWIE
z następującym proponowanym porządkiem obrad:

1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z IV Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym oraz informacja na temat przebiegu zebrań wiejskich.
6. Podjęcie uchwały w sprawie: zmian budżetu.
7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jordanów na lata 2015 – 2025.
8. Podjęcie uchwały w sprawie utworzenia odrębnego obwodu głosowania.
Czytaj całość...
TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 marzec 2015

ZNAMY TEGOROCZNYCH ZWYCIĘZCÓW GMINNYCH ELIMINACJI OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU WIEDZY POŻARNICZEJ


W dniu 11 marca 2015r. w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Jordanowie odbyły się gminne eliminacje OTWP. Turniej ten był organizowany przez Zarząd Gminny Związku OSP RP w Jordanowie przy współudziale Urzędu Gminy w Jordanowie. Celem turnieju jest popularyzowanie przepisów wśród młodzieży, a także kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Do eliminacji przystąpiły wszystkie szkoły z terenu gminy Jordanów, a także szkoła podstawowa i gimnazjalna z terenu miasta Jordanowa, łącznie zgłosiło się 12 uczestników.
Oceny testów dokonało jury w składzie: mł. kpt. Gizela Smyrek, oraz st. kap. Łukasz Białończyk - przedstawiciele KP PSP z Suchej Beskidzkiej oraz Karolina Pudo - przedstawiciel Urzędu Gminy w Jordanowie.

Image


Czytaj całość...
Gminny Konkurs Recytatorski w Toporzysku Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 marzec 2015

Gminny Konkurs Recytatorski w Toporzysku

W dniu 13 marca br. w świetlicy GOKSiP w Toporzysku odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Szkół Podstawowych i Gimnazjalnych, w kórym wzięło udział dwudziestu sześciu uczniów z gminy Jordanów. Recytatorskie zmagania oceniała Komisja Konkursowa w składzie: Monika Hopciaś – nauczycielka języka polskiego z jordanowskiego LO, Dorota Szklana – polonistka z Zespołu Szkół im. bł. ks. Piotra Dańkowskiego w Jordanowie oraz Regina Wicher – instruktor kultury w GOKSiP Osielec.

W kategorii „klas I-III” pierwsze miejsce przyznano Marii Kołodziej z Zespołu Szkół w Naprawie, drugie Annie Zagajskiej z ZS w Naprawie, a trzecie miejsce zajęli ex aequo : Jakub Bednarczyk z ZS w Toporzysku i Katarzyna Drobny z ZS w Osielcu.

Image


Czytaj całość...
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 marzec 2015

Ogłoszenie Wójta Gminy Jordanów
z dnia 23 marca 2015 roku

o naborze członków Komisji Konkursowej opiniującej oferty w konkursie ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury fizycznej w Gminie Jordanów na rok 2015.
Treść ogłoszenia i formularz zgłoszeniowy w dziale " Organizacje Pozarządowe".


<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 469 - 477 z 500