Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Nowe drogi w gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 12 sierpień 2015

Nowe drogi w gminie Jordanów

W gminie Jordanów położono nowe nawierzchnie asfaltowe na dwunastu odcinkach dróg o łącznej długości 2300 mb. Prace wykonała firma DEKA z Pyzówki, a koszt wykonania to 463 tys. zł. Jednocześnie rozpoczęto remont następnych dróg o długości 675 mb.
W sumie nową nawierzchnię położono na długości 3 km. Drogi objęte remontem to: osiedle Niziołkowa, Karbowa oraz Rusinowa – w Osielcu, Piecygrochowa, Dyrdołowa, Surówkowa, Gorzutkowa – w Naprawie, Maciaszkówka, Bednarzówka i Skawska w Wysokiej, Ciapałowa, Białoniowa, Rączkowa, Strzelcowa i Kozowa w Toporzysku oraz Czarnoty i Bielowa w Łętowni.
Koszt wykonania wyżej wymienionych dróg to 586 tys. zł.

SP

Image


Image


PONOWNY APEL DO MIESZKAŃCÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 10 sierpień 2015

PONOWNY APEL DO MIESZKAŃCÓW O OGRNICZENIE POBORU WODY !

WÓJT GMINY JORDANÓW PONOWNIE APELUJE DO WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW GMINNYCH WODOCIĄGÓW O OGRANICZENIE POBORU WODY DO NIEZBĘDNYCH POTRZEB BYTOWYCH.
W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ SUSZĄ DOSZŁO DO DRASTYCZNEGO ZMNIEJSZENIA WYDAJNOŚCI UJĘĆ WODY, CO MOŻE PROWADZIĆ DO OKRESOWYCH PRZERW W DOSTAWIE WODY.

"Lato w Toporzysku" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 07 sierpień 2015

"Lato w Toporzysku"

Stowarzyszenie KGW „Niezłe Ziółka” z Toporzyska wraz z miejscową Ochotniczą Strażą Pożarną oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie zorganizowało w pierwszą niedzielę sierpnia przegląd twórczości lokalnej „Lato w Toporzysku”.
Na scenie wystąpili laureaci I Gminnego Festiwalu Talentów, dziewczyny z grupy tanecznej działającej przy GOKSiP w Toporzysku, zespół folklorystyczny „Małe Ziółka” oraz Sebastian Szklany – zdobywca I miejsca w tegorocznym Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Młodzieży Gimnazjalnej w Trzebini. Zaprezentowały się także panie z KGW „Niezłe Ziółka” oraz orkiestra OSP Toporzysko.

Image


Czytaj całość...
Pierwsze lampy solarne w gminie Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 06 sierpień 2015

Pierwsze lampy solarne w gminie Jordanów


W lipcu tego roku na terenie gminy Jordanów pojawiły się pierwsze lampy solarne. Zostały zamontowane na osiedlu Brzeźniowa w Naprawie, na osiedlu Kubackich w Łętowni, na osiedlu Rosołowa w Toporzysku, na osiedlu Matułowa w Osielcu oraz na osiedlu Nad Las w Wysokiej. To innowacyjne przedsięwzięcie w gminie Jordanów stanowi alternatywę dla tradycyjnego oświetlenia, zwłaszcza w trudno dostępnych miejscach, do których doprowadzenie energii elektrycznej jest nieopłacalne.

Image


Czytaj całość...
OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 04 sierpień 2015

OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

WYDZIAŁU BEZPIECZEŃSTWA I ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO WOJEWÓDZKIEGO CENTRUM ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Ostrzeżenie


ZASADY POSTĘPOWANIA W CZASIE WYSTĄPIENIA UPAŁÓW:
- Staraj się przebywać wewnątrz pomieszczeń tak długo, jak to możliwe.
- Regularnie pij duże ilości wody.
- Noś nakrycia głowy, które skutecznie będą chronić przed promieniowaniem słonecznym.
- Unikaj zbytniego nasłonecznienia. Opalenizna spowalnia zdolność do samoczynnego chłodzenia się organizmu. używaj środków ochrony przed promieniami słonecznymi. Unikaj skrajnych zmian temperatury. Unikaj wyczerpujących zajęć.

Pamiętaj podczas upałów występuje zwiększone zagrożenie pożarowe. Przebywając w lesie, podsuszonych łąkach zachowaj szczególną ostrożność !!!
"Lato w Toporzysku" Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 30 lipiec 2015
WYPRAWKA SZKOLNA 2015 Drukuj E-mail
Autor Administrator   
środa, 29 lipiec 2015

WYPRAWKA SZKOLNA 2015


Uczniowie rozpoczynający w roku szkolnym 2015/2016 naukę w klasach:
III szkoły podstawowej,
IV technikum oraz uczniowie:
słabowidzący,
niesłyszący,
słabosłyszący,
z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim,
z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym lub znacznym,
z niepełnosprawnością ruchową, w tym z Afazją,
z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera, którzy posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

mogą ubiegać się o przyznanie pomocy materialnej w postaci „Wyprawki szkolnej”.

Wnioski o przyznanie dofinansowania do zakupu podręczników można składać w szkole, do której uczeń będzie uczęszczał w nadchodzącym roku szkolnym, w terminie do 8 września 2015 r.

Dochód na osobę w rodzinie wnioskodawcy nie może przekroczyć kwoty 574 zł netto.

Wypłata pieniędzy wnioskodawcom nastąpi po przedłożeniu przez rodziców w szkole dowodu zakupu podręczników.

Informację w zakresie szczegółowych zasad składania wniosków i refundowania wydatków należy pozyskać w szkole, w której uczeń będzie objęty pomocą w ramach projektu „Wyprawka szkolna”.

VI Turniej Wsi o Puchar Wójta Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 28 lipiec 2015

VI Turniej Wsi o Puchar Wójta Gminy Jordanów

Już po raz szósty odbył się w gminie Jordanów Turniej Wsi o Puchar Wójta, którego organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Wzięły w nim udział drużyny ze wszystkich sołectw gminy Jordanów, a miejscem ich zmagań było boisko szkolne w Osielcu.
Zawodnicy walczyli o Puchar Wójta Gminy Jordanów oraz nagrody pieniężne, których łączna pula wynosiła 10 tys. złotych. Aby zdobyć te cenne nagrody zawodnicy musieli wykazać się dużą sprawnością, szybkością, a nawet siłą.

Image


Zmagania turniejowe rozpoczęto od zbijania kręgli za pomocą piłki lekarskiej, a następnie był bieg w parach, w którym lewa noga kobiety przywiązana była do prawej nogi mężczyzny, wybieranie szczypcami grochu spomiędzy innych ziaren, sztafeta z koszykiem ziemniaków, rzucanie workiem z sianem, jedzenie ciastka bez użycia rąk, kozłowanie piłki pomiędzy pachołkami, „padnij-powstań”, a także rzucanie wałkiem do ciasta w kukłę siana o imieniu Johnny. Najwięcej emocji wzbudziła ostatnia konkurencja. Zanim została rozegrana, organizatorzy ogłosili konkurs dla publiczności, w którym nagrodą miała być atrakcyjna wycieczka. Chwilę później okazało się, że ta atrakcyjna wycieczka to nic innego jak przejazd taczkami pomiędzy pachołkami. Wygrał ją Krystian Traczyk z Osielca, którego w ostatniej konkurencji na czas przewozili zawodnicy z poszczególnych drużyn.

Czytaj całość...
OGŁOSZENIE W SPRAWIE OGRANICZENIA POBORU WODY Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 24 lipiec 2015

OGŁOSZENIE W SPRAWIE OGRANICZENIA POBORU WODY

WÓJT GMINY JORDANÓW INFROMUJE, ŻE W ZWIĄZKU Z TRWAJĄCĄ SUSZĄ SPADŁA WYDAJNOŚĆ GMINNEGO WODOCIĄGU W TOPORZYSKU I WYSOKIEJ.
W ZWIĄZKU Z ZAISTNIAŁĄ SYTUACJĄ MOŻE DOJŚĆ DO OKRESOWYCH PRZERW W DOSTAWIE WODY.
PROSIMY WSZYSTKICH UŻYTKOWNIKÓW TYCH WODOCIĄGU O POBÓR WODY TYLKO DO NIEZBĘDNYCH POTRZEB BYTOWYCH /WODY NIE NALEŻY UŻYWAĆ DO: MYCIA SAMOCHODÓW, NAPEŁNIANIA BASENÓW, PODLEWANIA OGRÓDKÓW I TRAWNIKÓW ITP./. NINIEJSZE OGRANICZENIE OBOWIĄZUJE DO ODWOŁANIA.

Wójt Gminy Jordanów

<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 478 - 486 z 508