Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Ćwiczebny trening ostrzegania ludności Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 11 maj 2015

Ćwiczebny trening ostrzegania ludności

Urząd Gminy w Jordanowie informuje, że w dniu 12 maja 2015 roku (wtorek) w godz. 600– 1900  zostanie przeprowadzone przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczenie pk. RENEGADE – KAPER 15/I w ramach, którego odbędzie się trening systemu powszechnego ostrzegania o zagrożeniach uderzeniami z powietrza.

Podczas treningu będą przekazywane drogą ćwiczebne komunikaty ostrzegawcze dotyczące naruszenia przestrzeni powietrznej Rzeczypospolitej Polskiej.

W związku z przeprowadzanym ćwiczeniem zostanie uruchomiona głośna próba syren alarmowych.

Wyniki Wyborów Prezydenckich Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 11 maj 2015

Wyniki Wyborów Prezydenckich 2015

Poniżej przedstawiamy protokoły z poszczególnych obwodów głosowania z terenu Gminy Jordanów.

Łętownia Obw.1

Naprawa Obw.2

Osielec Obw.3

Osielec Obw.4

Toporzysko Obw.5

Wysoka Obw.6

Dom Pomocy Społecznej w Łętowni Obw.7

Frekwencja w całej Gminie Jordanów wyniosła: 51%
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 08 maj 2015

Ogłoszenie

Wójt Gminy Jordanów podaje do publicznej wiadomości wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Jordanów przeznaczonych do dzierżawy w roku 2015 na okres do 3 lat

Treść Ogłoszenia

"Talenty Małopolski" z gminy Jordanów Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 04 maj 2015

"Talenty Małopolski" z gminy Jordanów


W dniu 29 kwietnia br., w Babiogórskim Centrum Kultury w Zawoi, odbył się XXVIII Małopolski Festiwal Form Muzycznych i Tanecznych „Talenty Małopolski 2015”. Festiwal stanowił powiatowe eliminacje do wojewódzkiego przeglądu, który odbędzie się w Dobczycach, a wzięło w nim udział 9 podmiotów wykonawczych tanecznych oraz 46 podmiotów wykonawczych muzycznych z powiatu suskiego.
Gminę Jordanów reprezentowały solistki: Dominika Makuch i Klaudia Miernik – obie z Łętowni oraz Angelika Migas, Wanessa Rapacz, Mariola Siepak i Kinga Wójcik - z Osielca.

Image


Czytaj całość...
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 04 maj 2015

Informacja


Nabór do projektu „Pierwszy dzwonek” dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ na rok szkolny 2015/2016

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jordanowie informuje o możliwości składania deklaracji uczestnictwa w projekcie „Pierwszy dzwonek". Województwo Małopolskie w roku bieżącym realizuje projekt "Pierwszy dzwonek" polegający na przyznaniu dotacji dla gmin na udzielenie wsparcia dla uczniów z rodzin wielodzietnych 3+ z województwa małopolskiego w zakresie zwiększania szans edukacyjnych. Wsparcie finansowe przeznaczone jest dla rodzin wielodzietnych z trójką i więcej dzieci na dofinansowanie zakupu artykułów edukacyjnych oraz pomocy dydaktycznych, w szczególności podręczników wymaganych według programu szkoły podstawowej, gimnazjum lub szkoły ponadgimnazjalnej, w których dochód na osobę w rodzinie nie może przekraczać 150% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie (tj. kwoty netto 684,00 zł) uprawniającego do świadczeń z pomocy społecznej, określonego w art. 8 ust. 1 pkt. 2 ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (tekst jednolity Dz. U. z 2015 r., poz. 163 ze zm.).

Czytaj całość...
Konferencji Regionalnej w Budzowie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 04 maj 2015

KGW Osielec na Konferencji Regionalnej w Budzowie


W dniu 28 kwietnia br. w restauracji „Magnolia” w Budzowie odbyła się Konferencja Regionalna nt. „Izby regionalne w praktyce szkolnej”. Organizatorem konferencji była wadowicka Delegatura Kuratorium Oświaty w Krakowie, a wzięli w niej udział samorządowcy, Małopolski Kurator Oświaty Aleksander Palczewski, dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli z powiatu suskiego, wadowickiego i oświęcimskiego, koła gospodyń oraz twórcy ludowi prezentujący swoje wyroby.

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 496 - 501 z 501