Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
OGŁOSZENIE Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 08 czerwiec 2015

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Jordanów informuje, że w dniach od 8 do 12 czerwca 2015r w miejscowości Wysoka, wśród mieszkańców którzy złożyli zgłoszenia do udziału w programie budowy przydomowych biologicznych oczyszczalni ścieków, będzie przeprowadzana wizja lokalna mająca na celu weryfikację zgłoszeń pod kątem możliwości posadowienia oczyszczalni na terenie każdej ze zgłoszonych działek. Pracownicy firmy Kopalnia Surowców Skalnych "KLĘCZANY" Sp. z o.o. ” przeprowadzać będą te wizyty w godzinach od 8:00 do 18:00. W związku z powyższym prosimy o udzielenie pracownikom tej firmy wszelkich niezbędnych informacji.

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 08 czerwiec 2015

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO TOPORZYSKO 2015

W dniu 29.05.2015 w Zespole Szkół im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku przeprowadzono Gminny Konkurs z Języka Angielskiego, zorganizowany przez Katarzynę Maruszewską i Agnieszkę Talip. W konkursie wzięło udział pięć szkół z Gminy Jordanów reprezentowanych przez czternastu uczestników. Uczniowie rozwiązywali test gramatyczno-leksykalny z języka angielskiego.

Nauczyciele języka angielskiego z w/w szkół stanowili komisję, która oceniła prace konkursowe.

Wyłoniono następujących zwycięzców:
1. miejsce: Zuzanna Majda - SP Łętownia
2. miejsce: Daniel Maher - SP Wysoka
3. miejsce: Dominik Serafin - SP Łętownia
4. miejsce: Klaudia Kufel - SP Toporzysko
5. miejsce: Adrian Pańszczyk - SP Toporzysko

Image


Czytaj całość...
Aktorzy z Osielca podbijają Europę Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 05 czerwiec 2015

Aktorzy z Osielca podbijają Europę


26. Międzynarodowy Festiwal Teatralny Bez Granic w Cieszynie i Czeskim Cieszynie, odbywający się w dniach 26-27 maja, w tym roku po raz pierwszy zaprosił do udziału w Konkursowym Przeglądzie Teatrów dzieci.
O kwalifikacji zespołu do udziału w konkursie decydowało jury, które na podstawie nagrania ze spektaklu wytypowało do występu w Teatrze im. A. Mickiewicza w Cieszynie dwanaście zespołów z Polski, Czech i Słowacji. W gronie szczęśliwców znalazł się również Teatr Małych Form „Arlekin” z Zespołu Szkół w Osielcu – jako jeden z pięciu zespołów reprezentujących Polskę.

Image


Czytaj całość...
Chór Vox Altisono na międzynarodowym Festiwalu Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 05 czerwiec 2015

Chór „Vox Altisono” na międzynarodowym Festiwalu Chórów


W ostatni weekend maja Chór Vox Altisono z Osielca wyjechał na trzydniowy Festiwal Chórów odbywający się w przepięknej tyrolskiej krainie Wildschonau w Austrii. Festiwal miał charakter międzynarodowy, uczestniczyły w nim chóry austriackie, niemieckie, czeskie, a także Chór Neve Monosson z Izraela.
Chór z Osielca był jedynym reprezentantem Polski. W sobotę odbywały się warsztaty wokalne- gospelowe, ludowe i rytmiczne. O 14.00 rozpoczęły się koncerty chórów, które odbywały się równocześnie na trzech scenach i wszystkie gromadziły pełne sale słuchaczy. Chór Vox Altisono wystąpił trzykrotnie, prezentując bardzo różnorodny repertuar- od utworów w stylu gospel, z towarzyszeniem Piotra Bednarczyka grającego na fortepianie, po polskie utwory ludowe, które zyskały największy aplauz wśród publiczności.

Image


Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 505 - 508 z 508