Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 30 październik 2017

Ogłoszenie


Forum samorządowców i mieszkańców gmin Bystra-Sidzina, Czarny Dunajec, Jabłonka, Jordanów, Maków Podhalański, Raba Wyżna, Spytkowice, Zawoja Zapraszają mieszkańców na spotkanie 3 listopada 2017r. w Jabłonce o godz. 10.00 (Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce) w zakresie wyrażenia sprzeciwu wobec planów utworzenia parków krajobrazowych na terenie gmin oraz zmienionego przebiegu planowanej drogi ekspresowej S7 Rabka – Chyżne. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego wraz z Marszałkiem Województwa.
XXVIII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 26 październik 2017

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XXVIII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW


Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z XXVII Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa.
7. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na postępowanie Wójta Gminy Jordanów.
Czytaj całość...
Jubileuszowy Gminny Konkurs Potraw w Naprawie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 październik 2017

Jubileuszowy Gminny Konkurs Potraw w Naprawie


Od dwudziestu lat w gminie Jordanów odbywa się Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Tegoroczna jubileuszowa edycja tego konkursu odbyła się w minioną sobotę w Naprawie, a wzięły w niej udział wszystkie koła gospodyń z gminy oraz gospodynie z zaprzyjaźnionej gminy Jordanów Śląski. Jubileusz rozpoczął się od wręczenia zaszczytnych odznaczeń „Order Serca – Matkom Wsi” przyznawanych przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych dla matek mieszkających na wsi za ich poświęcenie włożone w wychowanie dzieci, prowadzenie gospodarstw i działalność na rzecz lokalnego środowiska. Na wniosek Wójta Gminy Jordanów Stanisława Pudo takie odznaczenia otrzymały: Elżbieta Płoska, Małgorzata Leśna, Stanisława Symczycz, Janina Halek, Krystyna Korbel, Katarzyna Bachul, Małgorzata Gałka, Zofia Gruca, Danuta Pluta i Kazimiera Działek. Uroczystej dekoracji dokonali Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Andrzej Harężlak oraz Wieceprezes WZRKiOR – Bohdan Laskosz.

Image


Image


Czytaj całość...
Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 październik 2017

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W tym roku Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 13 października w Szkole Podstawowej w Toporzysku. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Kawula, Sekretarz Gminy Jordanów- pan Rafał Lubaszka, radni, wizytator Delegatury Kuratorium w Wadowicach – pan Zygmunt Ormaniec, Kierownik Gminnego Ośrodka Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie - pani Agnieszka Majchrzak oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli.
Zebranych gości przywitała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Toporzysku Eugenia Knapczyk, która bardzo serdecznie podziękowała za przybycie. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, który podziękował wszystkim pracownikom oświaty za pracę i złożył najlepsze życzenia. Podziękowania i życzenia dla nauczycieli złożył także przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty – pan Zygmunt Ormaniec. W czasie obchodów zostały wręczone akty nadania dla nauczycieli, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

Czytaj całość...
Warto być dobrym Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 październik 2017

Warto być dobrym

W dniu 12 października podczas gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej nastąpiło uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, mieszkańców Gminy Jordanów.
Zgodnie z regulaminem stypendium Wójta Gminy Jordanów mogą otrzymać uczniowie i studencie mieszkający na terenie Gminy Jordanów, którzy mają bardzo dobre lub wybitne osiągnięcia w dziedzinie; nauki, sztuki, kultury, kultury fizycznej i sportu.
Wręczenia nagród dokonali Wójt Gminy Stanisław Pudo i Przewodniczący Rady Gminy Adam Kawula.

Image


Czytaj całość...
ZAPRASZAMY Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 20 październik 2017
Image
ZAPRASZAMY!!!


GMINNY OŚRODEK KULTURY, SPORTU i PROMOCJI W JORDANOWIE oraz STOWARZYSZENIE MAŁOPOLSCY PATRIOCI zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Jordanów i okolicznych gmin do udziału w akcji honorowego oddawania krwi. Akcja odbędzie się 29 października br. w godz. 9:30 - 12:30 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Osielcu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Harmonogram posiedzeń Komisji Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 16 październik 2017

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy JordanówPAŹDZIERNIK 2017
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy:
24 października br. /.tj: wtorek / o godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Opiniowanie stawek podatkowych oraz zwolnień podatkowych na 2018r.
2. Sprawy bieżące.
-----------------------------------------------------------------------
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 16 październik 2017

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH


Wójt Gminy Jordanów przypomina o zbliżającym się terminie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która będzie przeprowadzona wg następującego harmonogramu:

Łętownia, Naprawa - 19 październik
Osielec – 20 październik
Toporzysko, Wysoka – 31 październik

Czytaj całość...
Informacja Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 13 październik 2017

Na konta rolników w najbliższych tygodniach trafią pieniądze z ARiMR Będzie to 70-procentowa zaliczka na poczet dopłat bezpośrednich za 2017 rok


Polska wystąpiła do Komisji Europejskiej i uzyskała zgodę na wypłatę zaliczek w wysokości 70 proc. wszystkich dopłat bezpośrednich. Wypłata zaliczek nastąpi od 16 października do końca listopada. Na konta rolników trafi ok. 10 mld zł, reszta zaś zostanie wypłacona do 30 czerwca następnego roku. W sumie rolnicy dostaną 14 mld zł. W województwie małopolskim o dopłaty bezpośrednie ubiegało się w tym roku 120 tys. rolników, a dopłatami objęte jest prawie 500 tys. ha.
Europejski Bank Centralny opublikował 6 października kurs wymiany, po którym przeliczane będą płatności bezpośrednie za 2017 r. Wynosi on 4,3042 zł za 1 euro. Podstawowa dopłata - jednolita płatność obszarowa – wyniesie zatem 461,55 zł za hektar.

Były wnioski, są decyzje. Mieszkańcy wsi będą mogli poszukać dodatkowych źródeł dochodu w pozarolniczej działalności gospodarczej
Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 73 - 81 z 501