Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieści Gminne
Za życiem Drukuj E-mail
Autor Administrator   
wtorek, 31 październik 2017

Image


Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszła w życie ustawa z dnia 4 listopada 2016r. o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem” (Dz. U. 2016r., poz. 1860) oraz uchwała nr 160 Rady Ministrów z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem” (M.P. z 2016 r., poz. 1250). Program „Za życiem” jest programem kompleksowego wsparcia rodzin, w szczególności:
- wczesnego wspomagania rozwoju dziecka,
- opieki, w tym paliatywnej lub rehabilitacji dzieci,
- wsparcia dla kobiet w ciąży i ich rodzin w przypadku ciąży powikłanej,
- pomocy w zabezpieczeniu szczególnych potrzeb, w tym mieszkaniowych, rodzin z dzieckiem posiadającym stosowne zaświadczenie.

Osoby, których dziecko urodziło się nieuleczalnie chore mogą od 1 stycznia 2017 r. starać się o nowe świadczenie. Wchodzące w życie od nowego roku jednorazowe świadczenie po urodzeniu dziecka to jeden z elementów programu „Za życiem” skierowanego do szczególnej grupy rodziców. Jest to wsparcie dla osób, u których dziecka zdiagnozowano ciężkie i nieodwracalne upośledzenie, albo nieuleczalną chorobę zagrażającą jego życiu, o ile powstały w prenatalnym okresie rozwoju lub w czasie porodu.

Czytaj całość...
Ogłoszenie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 30 październik 2017

Ogłoszenie


Forum samorządowców i mieszkańców gmin Bystra-Sidzina, Czarny Dunajec, Jabłonka, Jordanów, Maków Podhalański, Raba Wyżna, Spytkowice, Zawoja Zapraszają mieszkańców na spotkanie 3 listopada 2017r. w Jabłonce o godz. 10.00 (Centrum Kultury Górnej Orawy w Jabłonce) w zakresie wyrażenia sprzeciwu wobec planów utworzenia parków krajobrazowych na terenie gmin oraz zmienionego przebiegu planowanej drogi ekspresowej S7 Rabka – Chyżne. Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego wraz z Marszałkiem Województwa.
XXVIII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW Drukuj E-mail
Autor Administrator   
czwartek, 26 październik 2017

Przewodniczący Rady Gminy
zwołuje
XXVIII SESJĘ RADY GMINY JORDANÓW


Proponowany porządek obrad:
1. Otwarcie Sesji.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Zapytania radnych.
4. Przyjęcie protokołu z XXVII Sesji Rady Gminy.
5. Sprawozdanie z działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.
6. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia wezwania do usunięcia naruszenia prawa.
7. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na postępowanie Wójta Gminy Jordanów.
Czytaj całość...
Jubileuszowy Gminny Konkurs Potraw w Naprawie Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 październik 2017

Jubileuszowy Gminny Konkurs Potraw w Naprawie


Od dwudziestu lat w gminie Jordanów odbywa się Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Tegoroczna jubileuszowa edycja tego konkursu odbyła się w minioną sobotę w Naprawie, a wzięły w niej udział wszystkie koła gospodyń z gminy oraz gospodynie z zaprzyjaźnionej gminy Jordanów Śląski. Jubileusz rozpoczął się od wręczenia zaszczytnych odznaczeń „Order Serca – Matkom Wsi” przyznawanych przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych dla matek mieszkających na wsi za ich poświęcenie włożone w wychowanie dzieci, prowadzenie gospodarstw i działalność na rzecz lokalnego środowiska. Na wniosek Wójta Gminy Jordanów Stanisława Pudo takie odznaczenia otrzymały: Elżbieta Płoska, Małgorzata Leśna, Stanisława Symczycz, Janina Halek, Krystyna Korbel, Katarzyna Bachul, Małgorzata Gałka, Zofia Gruca, Danuta Pluta i Kazimiera Działek. Uroczystej dekoracji dokonali Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Andrzej Harężlak oraz Wieceprezes WZRKiOR – Bohdan Laskosz.

Image


Image


Czytaj całość...
Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 październik 2017

Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej

W tym roku Gminne Obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się 13 października w Szkole Podstawowej w Toporzysku. Uczestniczyli w nich: Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy – pan Adam Kawula, Sekretarz Gminy Jordanów- pan Rafał Lubaszka, radni, wizytator Delegatury Kuratorium w Wadowicach – pan Zygmunt Ormaniec, Kierownik Gminnego Ośrodka Administracji Szkół i Przedszkoli w Jordanowie - pani Agnieszka Majchrzak oraz dyrektorzy i nauczyciele szkół i przedszkoli.
Zebranych gości przywitała Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Toporzysku Eugenia Knapczyk, która bardzo serdecznie podziękowała za przybycie. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Jordanów – pan Stanisław Pudo, który podziękował wszystkim pracownikom oświaty za pracę i złożył najlepsze życzenia. Podziękowania i życzenia dla nauczycieli złożył także przedstawiciel Małopolskiego Kuratora Oświaty – pan Zygmunt Ormaniec. W czasie obchodów zostały wręczone akty nadania dla nauczycieli, którzy uzyskali stopień nauczyciela mianowanego i dyplomowanego.

Czytaj całość...
Warto być dobrym Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 23 październik 2017

Warto być dobrym

W dniu 12 października podczas gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej nastąpiło uroczyste wręczenie stypendiów Wójta Gminy w ramach Lokalnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży, mieszkańców Gminy Jordanów.
Zgodnie z regulaminem stypendium Wójta Gminy Jordanów mogą otrzymać uczniowie i studencie mieszkający na terenie Gminy Jordanów, którzy mają bardzo dobre lub wybitne osiągnięcia w dziedzinie; nauki, sztuki, kultury, kultury fizycznej i sportu.
Wręczenia nagród dokonali Wójt Gminy Stanisław Pudo i Przewodniczący Rady Gminy Adam Kawula.

Image


Czytaj całość...
ZAPRASZAMY Drukuj E-mail
Autor Administrator   
piątek, 20 październik 2017
Image
ZAPRASZAMY!!!


GMINNY OŚRODEK KULTURY, SPORTU i PROMOCJI W JORDANOWIE oraz STOWARZYSZENIE MAŁOPOLSCY PATRIOCI zapraszają wszystkich mieszkańców Gminy Jordanów i okolicznych gmin do udziału w akcji honorowego oddawania krwi. Akcja odbędzie się 29 października br. w godz. 9:30 - 12:30 w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Osielcu.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
Harmonogram posiedzeń Komisji Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 16 październik 2017

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy JordanówPAŹDZIERNIK 2017
Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy:
24 października br. /.tj: wtorek / o godz. 8.30

Tematyka posiedzenia:
1. Opiniowanie stawek podatkowych oraz zwolnień podatkowych na 2018r.
2. Sprawy bieżące.
-----------------------------------------------------------------------
ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH Drukuj E-mail
Autor Administrator   
poniedziałek, 16 październik 2017

ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH


Wójt Gminy Jordanów przypomina o zbliżającym się terminie jesiennej zbiórki odpadów wielkogabarytowych, która będzie przeprowadzona wg następującego harmonogramu:

Łętownia, Naprawa - 19 październik
Osielec – 20 październik
Toporzysko, Wysoka – 31 październik

Czytaj całość...
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 82 - 90 z 506