Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wiesci Gminne
Chór Vox Altisono w pigułce Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 18 listopad 2019

Chór Vox Altisono w pigułceW tym roku mija dziesięć lat działalności Gminnego Chóru „Vox Altisono” z Osielca. Z tej okazji - 16 listopada br. w Osielcu - odbył się jubileuszowy koncert z udziałem byłych chórzystów. W wydarzeniu wziął udział Starosta Suski Józef Bałos, Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Daniel Mirek, dyrektor GOKSiP - Gabriela Korbel, były Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, była dyrektor GOKSiP Jadwiga Frątczak-Mróz, a także mieszkańcy gminy i goście.

Image


Continua a leggere...
Zbiórka krwi Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
niedziela, 17 listopad 2019

Zbiórka krwi24 listopada w Osielcu zostanie zorganizowana zbiórka krwi. Wszyscy chętni powinni zgłosić się do budynku GOKSiP między godziną 9:30 a 12:30.

Image


Projekt "O finansach" w bibliotece - 6 edycja Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
czwartek, 14 listopad 2019

Projekt „O finansach… w bibliotece” – 6 edycjaProjekt „O finansach… w bibliotece” służył zwiększeniu u osób powyżej 50 roku życia (wraz z towarzyszącymi im osobami w wieku 18+), mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów i korzystania z bankowości elektronicznej. Miał na celu także przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce edukacji ekonomicznej. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Image


Continua a leggere...
Ogłoszenie Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
czwartek, 14 listopad 2019

Ogłoszenie

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Nowym Targu prowadzi nabór na I turnus służby przygotowawczej w 2020 roku, na potrzeby korpusu szeregowych. Służba przygotowawcza będzie odbywała się w centrach i jednostkach wojskowych od 7 stycznia do 27 marca 2020 roku.
Ten rodzaj służby wojskowej przeznaczony jest dla ochotników, którzy mają uregulowany stosunek do służby wojskowej. Odbycie służby przygotowawczej otwiera drogę do zawodowej służby wojskowej.

Wniosek o powołanie do służby przygotowawczej należy złożyć w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Nowym Targu, oś. Bór. 10 Więcej informacji o naborze można uzyskać pod numerami telefonów 261 138 765 oraz na stronie internetowej: https://wkunowytarg.wp.mil.pl/pl/pages/suzba-przygotowawcza-2017-12-12-h/

Jubileusz Par Małżeńskich Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
środa, 13 listopad 2019

Jubileusz Par MałżeńskichW środę, 13 listopada 2019 roku, w szkole w Osielcu zorganizowano uroczyste uhonorowanie par obchodzących 50, 60 i 65-lecie pożycia małżeńskiego. Zanim jednak bohaterowie popołudnia odebrali należne odznaczenia, na scenie zaprezentowali się młodzi uczniowie. Po pięknym wystąpieniu, głos zabrał wójt - Artur Kudzia. Włodarz naszej gminy podziękował młodzieży za fantastyczne przyjęcie oraz pogratulował wyróżnionym parom. Następnie przystąpiono do ceremonii wręczania odznaczeń, legitymacji oraz upominków.

Image


Continua a leggere...
Koncert Chóru Vox Altisono Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
środa, 13 listopad 2019

Koncert Chóru Vox AltisonoW sobotę - 16 listopada - odbędzie się jubileuszowy koncert Chóru Vox Altisono. Wydarzenie zostanie zorganizowane w GOKSiP Osielec. Początek o godzinie 18:00.

Image


Harmonogram posiedzeń Komisji Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
środa, 13 listopad 2019

Harmonogram posiedzeń
Komisji Rady Gminy Jordanów

LISTOPAD 2019
Komisja Zdrowia, Ekologii, Opieki Społecznej i Spraw Socjalnych oraz Komisja
Przestrzegania Prawa i Porządku Publicznego Rady Gminy:
19 listopada br. /tj: wtorek / godz. 8.00

Tematyka posiedzenia:
1. Informacja na temat realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Programu Przeciwdziałania Narkomanii na terenie gminy za 2019 rok oraz opiniowanie projektów programów na 2020 rok.
2. Opracowanie planów pracy Komisji na 2020 rok.
3. Sprawy bieżące.

---------------------------------------------------------------------------------

Wspólne posiedzenie Komisji Rady Gminy:
26 listopada br. /tj: wtorek / godz. 8.30

Continua a leggere...
Niepodległa Polska Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
poniedziałek, 11 listopad 2019

Niepodległa PolskaW poniedziałek, 11 listopada 2019 roku, mieszkańcy Gminy Jordanów uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 9:00 odbyła się msza święta w Kościele Parafialnym w Osielcu. Poprowadził ją ksiądz proboszcz, a kazanie wygłosił ksiądz kanonik. Następnie wszyscy udali się na pobliski cmentarz. Po krótkiej wizycie obchody przeniosły się pod remizę OSP Osielec.

Image


Continua a leggere...
Czym zajmuje się GOPS? Stampa E-mail
Scritto da Administrator   
sobota, 09 listopad 2019

Czym zajmuje się GOPS?W społeczeństwie błędnie przyjęło się założenie, że Gminne Ośrodki Pomocy Społecznej zajmują się w głównej mierze pomocą finansową, świadczoną często osobom z problemami alkoholowymi. Kłam tej teorii zadaje Marek Stachurski. Kierownik placówki odpowiedzialnej za obszar naszej gminy opowiedział, na czym faktycznie polega działalność GOPSów i kto może skorzystać ze wsparcia.

Image


Continua a leggere...
<< Inizio < Precedente 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Successivo > Fine >>

Risultati 82 - 90 di 322