Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Baza rekreacyjna Drukuj E-mail

Wszystkim turystom, którzy zdecydują się na wypoczynek w naszym terenie chcielibyśmy przedstawić bazę sportowo- rekreacyjną, z której można korzystać tak w lecie jak i w okresie zimowym.

Na terenie gminy można korzystać z boisk sportowych, które znajdują się w każdej wsi przy zespołach szkół oraz z dwóch boisk we wsi Naprawa i Osielec, które stanowią bazę sportową klubów sportowych.

Wsie Łętownia, Naprawa, Osielec i Toporzysko posiadają sale gimnastyczne, które po zajęciach szkolnych są wykorzystywane do uprawiania takich dyscyplin sportowych jak koszykówka, siatkówka a także tenis.

We wsi Łętownia uruchomiona została siłownia, która jest dostępna w określone dni tygodnia dla wszystkich chętnych. Jest to obiekt bardzo dobrze wyposażony odwiedzany nie tylko przez młodzież.

Dla chcących korzystać z uroków przyrody polecamy jazdę konną we wsi Toporzysko oś. �Folwark�. Jest to także gospodarstwo agroturystyczne. W zimie atrakcją tego obiektu są kuligi organizowane przez właściciela, których trasy biegną pięknymi duktami leśnymi. W lecie jazda konna wierzchem wyznaczonymi szlakami konnymi.

Zimą i latem po naszym terenie można przemieszczać się rowerami po trasach rowerowych /patrz szlaki turystyczne i trasy rowerowe/ oraz na nartach także tymi trasami. Dla bardziej zaawansowanych w zjazdach polecamy odległy o 10 km wyciąg narciarski we wsi Spytkowice. Przy wyciągu jest także basen pływacki, restauracja oraz profesjonalne centrum odnowy biologicznej.