Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Konkurs Palm Wielkanocnych w gminie Jordanów Drucken E-Mail
11.04.2017

Konkurs Palm Wielkanocnych w gminie Jordanów


W Niedzielę Palmową, we wszystkich sołectwach gminy Jordanów, odbyły się konkursy palm wielkanocnych. Ich organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a fundatorami nagród – Urząd Gminy w Jordanowie oraz sponsorzy.
Nadrzędnym celem konkursu, poza aspektem religijnym, jest propagowanie i kultywowanie tradycji wykonywania palm. Palmy oceniane były przez specjalnie do tego powołane Komisje Konkursowe. Jurorzy zwracali szczególną uwagę na zgodność z tradycją, różnorodność i estetykę wykonania, a biorąc pod uwagę fakt, że niektóre palmy przypominały prawdziwe dzieła sztuki, praca komisji nie należała do łatwych. Komisje nagrodziły wszystkich uczestników konkursów.

Image


Image


Image


W Łętowni zwyciężyła palma wykonana przez Bartłomieja Jochymka i Nicolę Pastwę, drugie miejsce zajął Łukasz Wiśniewski, a trzecie – Kacper Chlebak oraz Patrycja i Amelia Brutanek. Nagrodę za najwyższą palmę (8,35 m) otrzymał Łukasz Pindel. Pozostali uczestnicy zasłużyli na wyróżnienia. Palmy oceniali: Barbara Ciszczoń, Kazimierz Jopek oraz Paweł Hanusiak.
W Naprawie palmy oceniała komisja w składzie: Maria Medes, Władysława Rawska, Maria Kania i Beata Firek. Komisja przyznała następujące miejsca: pierwsze - Aleksandra Proszek drugie –Anna Banik, a trzecie Dawid i Renata Ditmajer. Nagrodę za najwyższą palmę (6,30 m) otrzymała Wiktoria Czarnota. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia.

Image


Image


W Osielcu pierwsze miejsce zdobyła palma wykonana przez Grażynę Korbel ex aequo z palmą Krzysztofa Pasternaka. Drugie miejsce zdobyły ex aequo: Dariusz Stopa oraz Tobiasz Janik. Trzecie miejsce – także ex aequo - zdobyły palmy wykonane przez Julię Pęcek oraz Martę Wójcik. Nagrodę za najwyższą palmę (7,10) otrzymał Jan Rzeszótko. Oceny palm dokonali: Krystyna Drobny, Małgorzata Oleksa i Halina Stec. W Toporzysku komisję oceniającą stanowili: ks. Marian Juras, Zofia Gruca oraz Ludwika Dudek. Komisja wraz z organizatorami konkursu zadecydowała o przyznaniu kilku miejsc ex aequo: pierwsze miejsce dla Agnieszki Kozak oraz Kamila i Krzysztofa Dawiec, drugie miejsce dla Julii Filipek oraz Kingi Rączki, a trzecie miejsce dla Bartosza Worwy, Bartłomieja Grucy oraz Miłosza Kozłowskiego. Nagroda za najwyższą palmę (7,5 m) powędrowała do Huberta Łazarza.

Image


Image


W Wysokiej komisja na czele ze Zbigniewem Bednarczykiem, Cecylią Papaj, Barbarą Zych oraz Klaudią Papaj oceniła około 50 palm w dwóch kategoriach. W kategorii pierwszej „najwyższa palma” pierwsze miejsce zajęła Oliwia Tomczyk (8,60), drugie miejsce - ex æquo otrzymał Patryk Gwizdoń oraz Piotr Jaromin (dł. ponad 8m), natomiast trzecie miejsce zdobył Mateusz Jaromin. W kategorii drugiej komisja wybrała i nagrodziła 10 najładniejszych palm. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia.
We wszystkich miejscowościach gminy Jordanów nagrodzeni zostali nie tylko zdobywcy miejsc czy wyróżnień, ale także pozostali uczestnicy konkursów.

Image


Image


Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie składa serdeczne podziękowania dla Urzędu Gminy w Jordanowie oraz sponsorów za ufundowanie nagród dla uczestników konkursu.
Dziękujemy komisjom za pracę, a uczestnikom za udział w konkursie. Cieszymy się, że konkursy palm cieszą się tak dużym zainteresowaniem. To daje nadzieję, że kultywowanie tej pięknej tradycji nie zaginie w ferworze nowoczesności.

GK

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Zurück   Weiter >