Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Strażackie zmagania w Łętowni Drukuj E-mail
piątek, 18 sierpień 2017

Strażackie zmagania w Łętowni

W niedzielę, 13 sierpnia br. w Łętowni, odbyły się Zawody Sportowo - Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych i I Igrzyska Sportowo – Pożarnicze Strażaków OSP. Organizatorem strażackich zmagań była miejscowa jednostka OSP. W zawodach MDP wzięło udział 101 zawodników i jedenaście drużyn sklasyfikowanych w następujących grupach: drużyny MDP dziewczęta – cztery drużyny i drużyny MDP chłopcy – siedem drużyn. Zadaniem zawodników było wykonanie zadań bojowych i przebiegnięcie sztafety z przeszkodami.
W grupie chłopców zwyciężyła drużyna Łętownia III, drugie miejsce zdobyła młodzież z Osielca, a trzecie – chłopcy z Naprawy. Kolejne miejsca zajęły: OSP Juszczyn Polany, OSP Łętownia I, OSP Osielec Górny i OSP Łętownia II.

Image


Image


W grupie MDP dziewczęta zwyciężyła drużyna OSP Juszczyn, na drugim miejscu uplasowała się OSP Toporzysko, a trzecie zdobyła OSP Jordanów. Tuż za podium znalazła się drużyna OSP Żarnówka.
Po wręczeniu nagród drużynom młodzieżowym, rozpoczęły się I Igrzyska Sportowo – Pożarnicze Strażaków OSP. Tu także wystartowało jedenaście drużyn. Ich zadaniem było pokonanie ściany, wyniesienie na noszach poszkodowanego, rozwijanie i zwijanie węży, przetoczenie opony, przeniesienie wody w wiadrach i worków z piaskiem, a także przebiegnięcie równoważni i pokonanie slalomu z poszkodowanym ułożonym na desce ratowniczej.

Image


Image


Image


W tych zmaganiach zwyciężyła jednostka OSP z Tokarni, drugie miejsce przypadło w udziale OSP Łętownia I, a trzecie miejsce zdobyła OSP z Krzczonowa.
Nad prawidłowym przebiegiem wszystkich konkurencji czuwali członkowie Powiatowego Kolegium Sędziów Zawodów Strażackich pod przewodnictwem dh Stanisława Marka.
Fundatorem nagród był Wójt Gminy Jordanów, OSP Łętownia, a także firma DREW-BUD z Łętowni.

GK

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >