Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Starostowie Dożynek Powiatowych w Łętowni Drukuj E-mail
wtorek, 05 wrzesień 2017

Starostowie Dożynek Powiatowych w Łętowni

W niedzielę 10 września br. w Łętowni odbędą się Dożynki Powiatowe, na które już dziś serdecznie zapraszamy. Zaszczytną rolę Starostów Dożynek będą pełnić gospodarze z Łętowni: Ewa Kołodziejczyk i Stanisław Jabcoń. Ewa Kołodziejczyk ma 43 lata, pochodzi z Naprawy, a od przeszło 20 lat mieszka w Łętowni, gdzie wspólnie z mężem Tadeuszem prowadzi gospodarstwo o powierzchni 6 hektarów. Uprawia na nim zboża, ziemniaki i trawy. Hoduje bydło, trzodę chlewną i drób. Gospodarstwo jest bardzo zadbane i w pełni zmechanizowane. Pani Ewa jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu ze specjalizacją położnictwo i od ponad 12 lat pracuje w suskim szpitalu jako położna.
Od wielu lat jest członkinią miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich i chętnie udziela się społecznie. W wolnych chwilach piecze ciasta i szydełkuje. Lubi spacery po lesie i wycieczki górskie. Jest szczęśliwą żoną i matką trójki dzieci: Ani, Madzi i Tadeusza. Mąż pani Ewy prowadzi własną działalność gospodarczą, ale chętnie pomaga żonie w prowadzeniu domu i wychowywaniu dzieci.

Image


Stanisław Jabcoń to 60-letni rolnik z Łętowni. Wspólnie z żoną Janiną prowadzi 8 hektarowe gospodarstwo, które specjalizuje się w produkcji mleka. Rocznie oddaje do zakładu mleczarskiego ponad 30 tys. litrów. Oprócz hodowli bydła, uprawia zboża – głównie mieszanki i trawy.
Gospodarstwo pana Stanisława jest w pełni zmechanizowane i wyposażone w nowoczesny sprzęt, o który gospodarz bardzo dba. W wolnym czasie, którego wciąż mu brakuje, zajmuje się mechaniką maszyn i urządzeń rolniczych oraz majsterkowaniem. Żona pana Stanisława podpowiedziała nam, że „mąż to prawdziwa złota rączka”.
Najbardziej jednak ceni sobie czas, który może spędzać z najbliższymi. Od 38 lat jest szczęśliwym mężem pani Janiny, ojcem trójki – dziś już dorosłych- dzieci i ukochanym dziadkiem dla wnuków: Artura i Kacperka.

GK

Image


< Poprzedni   Następny >