Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Kampania społeczna "No promil  No problem" Drukuj E-mail
piątek, 13 październik 2017

Kampania społeczna „No promil – No problem„ w Gminie Jordanów

Gmina Jordanów w tym roku po raz pierwszy przystąpiła do akcji profilaktycznej „No promil – No problem”. Głównym celem kampanii jest ograniczenie na terenie Małopolski liczby osób pod wpływem alkoholu za kierownicą, oraz zmiana społecznego nastawienia wobec nietrzeźwych kierowców. W akcję włączyły się szkoły z terenu Gminy Jordanów tj. Szkoła Podstawowa w Naprawie, Szkoła Podstawowa w Toporzysku, Szkoła Podstawowa w Osielcu oraz Szkoła Podstawowa w Wysokiej organizując róże inicjatywy profilaktyczne i angażując w te działania zarówno młodzież szkolną jak i całą społeczność lokalną.

Image


W miejscowości Naprawa podczas „Dnia Dziecka” przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Naprawie, wraz z uczniami postanowili zadbać o swoje bezpieczeństwo informując kierowców o idei Kampanii, przekazując im ulotki profilaktyczne oraz oświadczenia odpowiedzialnego kierowcy. Zorganizowano także przemarsz uczniów z licznymi transparentami, na których widniały takie hasła jak: „Stop nietrzeźwym kierowcą”, „Kierowco piłeś? – nie jedz!”, „Stop wariantom drogowym”. Uczniowie pod nadzorem nauczycieli przeszli przemarsz z gromkimi okrzykami: „No promil – No problem”.

Image


Image


W Toporzysko zorganizowano mini happening podczas X Pikniku Rodzinnego. W Osielcu zostały zrealizowane zajęcia na podstawie bajki o „Smoku Wawelskim”. Natomiast w Wysokiej postanowiono włączyć lokalną społeczność w akcję, podczas uroczystości szkolnej z okazji Dnia Rodziny w trakcie, której omówiono tematykę zachowania trzeźwości kierujących pojazdami i wynikających z nieprzestrzegania tego obowiązku zagrożeń. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i aprobatą, dlatego też składamy serdeczne podziękowania dyrektorom szkół, nauczycielom, uczniom a także wszystkim osobom zaangażowanym w realizację X edycji kampanii społecznej „No promil – No problem” na terenie Gminy Jordanów. Wierzymy ze wspólnie możemy się przyczynić do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach a głoszone hasła, nie będą tylko martwym zapisem na transparentach, lecz właściwym drogowskazem dla wszystkich kierowców.

KP.

Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >