Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Jubileuszowy Gminny Konkurs Potraw w Naprawie Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 październik 2017

Jubileuszowy Gminny Konkurs Potraw w Naprawie


Od dwudziestu lat w gminie Jordanów odbywa się Gminny Konkurs Potraw Regionalnych, którego organizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Tegoroczna jubileuszowa edycja tego konkursu odbyła się w minioną sobotę w Naprawie, a wzięły w niej udział wszystkie koła gospodyń z gminy oraz gospodynie z zaprzyjaźnionej gminy Jordanów Śląski. Jubileusz rozpoczął się od wręczenia zaszczytnych odznaczeń „Order Serca – Matkom Wsi” przyznawanych przez Krajowy Związek Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych dla matek mieszkających na wsi za ich poświęcenie włożone w wychowanie dzieci, prowadzenie gospodarstw i działalność na rzecz lokalnego środowiska. Na wniosek Wójta Gminy Jordanów Stanisława Pudo takie odznaczenia otrzymały: Elżbieta Płoska, Małgorzata Leśna, Stanisława Symczycz, Janina Halek, Krystyna Korbel, Katarzyna Bachul, Małgorzata Gałka, Zofia Gruca, Danuta Pluta i Kazimiera Działek. Uroczystej dekoracji dokonali Prezes Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych – Andrzej Harężlak oraz Wieceprezes WZRKiOR – Bohdan Laskosz.

Image


Image


Tak ważny jubileusz nie mógł się odbyć bez tortu z symboliczną świeczką, którą wspólnie zdmuchnęły przewodniczące kół gospodyń. Były też podziękowania, życzenia, upominki i gromkie „Sto lat”. Dopiero po tym, nastąpiła właściwa część imprezy – konkurs potraw i nalewek. Ocenie poddane zostały zupy z kiszonych rydzów i nalewki z czernic przygotowane przez poszczególne koła.
W roli jurorów wystąpili: Janina Totoś – doradca rolny PZDR, Maria Dębińska – członkini Rady Kobiet Rejonowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych oraz Sylwia Sawicka – Inspektor ds. pozyskiwania środków pomocowych, promocji i oświaty. Panie jednoznacznie uznały, że najlepszą zupę z kiszonych rydzów przygotowały gospodynie z Jordanowa Śląskiego.

Image


Image


Z kolei w komisji oceniającej nalewki zasiedli panowie: Starosta Suski Józef Bałos, Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Śląski Mirosław Cholewa oraz Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Adam Kawula. Jurorzy byli zgodni, że najlepszą nalewkę z czernic przygotowały gospodynie z Naprawy. I to one będą reprezentować Gminę Jordanów podczas powiatowego konkursu potraw.
Wszystkie koła otrzymały pamiątkowe dyplomy i nagrody pieniężne, które wręczyli Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Adam Kawula oraz Starosta Józef Bałos i Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka.

Image


Image


Podczas imprezy nie zabrakło konkursów, a uczestniczący w nich musieli m.in. namalować palcami jesienny pejzaż, wymienić jak największą liczbę gatunków grzybów czy też zetrzeć - w określonym czasie - jak najwięcej marchewek. Wszyscy spisali się znakomicie, a w nagrodę otrzymali upominki wykonane przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie.
Gminny Konkurs Potraw Regionalnych jest nie tylko doskonałą okazją do poznania lokalnych przysmaków kulinarnych i kultywowania tradycji potraw regionalnych, ale także integracją lokalnego środowiska i świetną zabawą. Dlatego też dziękujemy paniom z KGW za dbanie o lokalną tradycję i kulturę oraz pracę i zaangażowanie na rzecz małej ojczyzny.
więcej zdjęć na facebook – Goksip Jordanów

GK

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image
< Poprzedni   Następny >