Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
"Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017" Drukuj E-mail
czwartek, 30 listopad 2017

Image

"Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017"

Z ogromna radością informujemy, że Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla Bibliotek 2017” otrzymał dotację na zakup komputerów, oprogramowania i komputerowych urządzeń peryferyjnych.
Program został stworzony z myślą o rozwoju bibliotek publicznych. Chodzi przede wszystkim o to, by biblioteki przekształcały się w centra integrujące lokalne społeczności i odpowiadały na oczekiwania różnych grup wiekowych.

Image


W Gminie Jordanów istnieje 5 bibliotek w strukturach Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie. Celem programu jest zapewnienie zrównoważonego dostępu do technologii teleinformatycznych i wyrównanie szans mieszkańców miejscowości w gminach o najniższych dochodach podatkowych na jednego mieszkańca poprzez wyposażenie bibliotek w tych gminach w nowoczesny sprzęt komputerowy.
Program „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017” jest piątą edycją programu. Operatorem programu jest Instytut Książki, a środki pochodzą z MKiDN.

Image


Image


O dofinansowanie w ramach programu ubiegaliśmy się trzykrotnie, w końcu szczęście nam dopisało. 30 listopada zakończono realizację zadania w ramach programu „Kraszewski. Komputery dla bibliotek 2017”. Całkowita kwota wydatków wyniosła 34650,02 zł; w tym:
29452,50 zł – środki z Instytutu Książki,
5197,52 zł – wkład własny (15%)

Image


Image


Zakupiono:
5 komputerów stacjonarnych, 6 laptopów, 4 urządzenia wielofunkcyjne,
5 dysków przenośnych, klawiatury, myszki, kamerki internetowe, słuchawki z mikrofonem, listwy zasilające, oprogramowanie antywirusowe.
Z nowego sprzętu komputerowego można bezpłatnie korzystać w 5 bibliotekach Gminy Jordanów (Naprawie, Osielcu, Łętowni, Toporzysku, Wysokiej)

Serdecznie zapraszamy!!!

Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >