Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Małopolski Tele-Anioł Drukuj E-mail
piątek, 08 czerwiec 2018

Gmina Jordanów przystąpiła do projektu "Małopolski Tele-Anioł"

W dn. 06.06.2018r. nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Gminą Jordanów a Województwem Małopolskim dotyczącego przystąpienia do współpracy przy realizacji projektu „ Małopolski Tele-Anioł” Projekt Małopolski Tele-Anioł jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020

Celem projektu jest m.in. objęcie zdalną opieką najstarszych i ciężko chorych seniorów, którzy mieszkają samotnie i nie mogą liczyć na wsparcie ze strony rodziny.

Image


Aby zapewnić im bezpieczeństwo i szybką fachową pomoc, każdy z nich otrzyma specjalna opaskę na rękę. W ramach projektu podopieczny dostanie opaskę na nadgarstek, a wciśnięcie przycisku SOS umożliwi natychmiastowe połączenie z Centrum Teleopieki. Ratownicy medyczni po odebraniu zgłoszenia ocenią stopień zagrożenia i udzielą odpowiedniej pomocy lub wsparcia adekwatnego do wezwania. Do Centrum Teleopieki uczestnicy projektu będą mogli także zadzwonić. Uzyskają pomoc wykwalifikowanej kadry specjalistów w sprawach życia codziennego oraz informację np. o przysługujących świadczeniach socjalnych, możliwych formach pomocy społecznej czy dostępnych formach aktywizacji społeczno-ruchowej i kulturalnej w najbliższej okolicy. Uczestnicy będą mogli skorzystać także ze wsparcia asystentów teleopieki i psychologa - będą mogli zadzwonić do telecentrum, żeby się poradzić, zwierzyć z problemów lub po prostu porozmawiać.

Jak działa system teleopieki ?

Image
Aby skorzystać z teleopieki należy złożyć specjalny wniosek m.in. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie przy ul. Racławickiej 56.
Szczegółowe informacje oraz wnioski dostępne są na stronie: https://www.malopolska.pl/teleaniol/rekrutacja lub w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jordanowie
ul. Bł. Ks. P. Dańkowskiego 10
34-240 Jordanów
tel. 18 26 75 369
< Poprzedni   Następny >