Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
XXIV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO Drukuj E-mail
poniedziałek, 11 czerwiec 2018

XXIV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO w Łętowni

W niedzielę, 10 czerwca br., w Łętowni odbył się XXIV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO. Przegląd stanowił kwalifikacje do 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbędzie się w dniach 22-24 czerwca br. w Nowym Sączu. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział osiem orkiestr: z Łętowni, Naprawy, Osielca, Wysokiej, Zembrzyc, Stryszawy, Suchej Beskidzkiej i Tenczyna.

Image


Orkiestry prezentowały się w przemarszu i na scenie, a ich występy oceniała komisja w składzie: płk Bernard Król –muzyk, były Naczelnik i I dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, kpt. Stefan Żuk – muzyk, były tamburmajor i Kapelmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu, wieloletni Nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, wykładowca Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych. Autor wydanego w 2015 Poradnika dla Tamburmajorów i Zbigniew Cabała – wieloletni muzyk i solista Orkiestry Reprezentacyjnej WOP i Straży Granicznej w Nowym Sączu, były członek Big bandu działającego przy Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu.

Image


Zanim orkiestry zaprezentowały się na scenie, wykonały wspólnie utwór „Góralu czy ci nie żal” w opracowaniu Mikołaja Stanisławskiego. Orkiestrami dyrygował kapelmistrz orkiestry z Łętowni – Andrzej Makuch. Po obejrzeniu i wysłuchaniu wszystkich prezentacji, komisja oceniająca postanowiła przyznać:
I miejsce i Puchar Starosty Suskiego – Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP z Naprawy;
II miejsce i Puchar Wójta Gminy Jordanów – Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta RYTM z Zembrzyc;
III miejsce i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy – Miejskiej Orkiestrze Dętej z Suchej Beskidzkiej;

Image


Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie za najlepszy przemarsz trafił do Orkiestry Dętej OSP z Łętowni.
Wszystkie wyróżnione orkiestry oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Tenczyna otrzymały kwalifikacje do 41. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych „Echo Trombity” w Nowym Sączu.
W czasie przeglądu komisja wybrała także najlepsze orkiestry OSP z powiatu suskiego, które będą reprezentować powiat w wojewódzkim przeglądzie orkiestr OSP. Puchar Komendanta Powiatowego PSP dla najlepszej orkiestry w marszu otrzymała Orkiestra Dęta OSP z Łętowni, zaś Puchar Prezesa Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Suchej Beskidzkiej za najlepszą prezentację na scenie otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Naprawy. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Jordanów Stanisław Pudo, Przewodniczący Rady Powiatu Suskiego Ryszard Hadka, Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Adam Kawula oraz Komendant Powiatowy PSP w Suchej Beskidzkiej mł. bryg. Krzysztof Okrzesik i członek Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP Województwa Małopolskiego asp. sztab. Andrzej Gwiazdonik.

W oczekiwaniu na wyniki publiczność mogła obejrzeć część artystyczną w wykonaniu dzieci z miejscowego przedszkola, grupy baletowej i grupy cheerleaderek z GOKSiP Łętownia oraz mażoretek z Naprawy.
Tegoroczny przegląd zwieńczyła zabawa taneczna zorganizowana przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich.

więcej zdjęć na facebook - Goksip Jordanów >>>Tutaj<<<
< Poprzedni   Następny >