Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych Drukuj E-mail
wtorek, 11 czerwiec 2019

XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO w Naprawie


W niedzielę 9 czerwca br. w Naprawie odbył się XXV Rejonowy Przegląd Orkiestr Dętych ECHO, stanowiący kwalifikacje do 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY w Nowym Sączu. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział siedem orkiestr z powiatu suskiego (Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej, Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa, Orkiestra OSP z Jordanowa, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Naprawy, Orkiestra OSP z Łętowni, Orkiestra Dęta OSP z Osielca, Orkiestra Dęta OSP z Toporzyska) i jedna z powiatu myślenickiego (Orkiestra Dęta OSP z Pcimia).

Image


Image


Orkiestry oceniane były zarówno podczas gry i prezentacji w marszu, jak również podczas gry scenicznej. Zanim orkiestry przystąpiły do scenicznej rywalizacji, wykonały wspólnie utwór Juliana Kwiatkowskiego pt. „Orkiestry Dęte”, a orkiestrami dyrygował Stanisław Bednarczyk- kapelmistrz orkiestry z Naprawy.
Oceny orkiestr podjęła się komisja z Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ z Nowego Sącza w składzie: Leszek Mieczkowski (przewodniczący komisji) - dyrygent Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu i Sądeckiej Orkiestry Symfonicznej. Dokonał wielu prapremier światowych dzieł muzycznych polskich kompozytorów muzyki współczesnej. Współpracując z szerokim ruchem muzycznym na terenie Sądecczyzny z zaangażowaniem włącza się w działalność pedagogiczno - muzyczną. Wykładowca Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych, Stanisław Stachoń - szef Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu, Wieloletni muzyk solista orkiestry oraz kpt rezerwy Stefan Żuk - były tamburmajor Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Ochrony Pogranicza i Straży Granicznej w Nowym Sączu, wieloletni nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Sączu, wykładowca Ogólnopolskiego Studium dla Kapelmistrzów i Tamburmajorów Orkiestr Dętych. Autor wydanego w 2015 r. "Poradnika dla Tamburmajorów i Kapelmistrzów".

Image


Image


Pierwsze miejsce, nagrodę pieniężną i Puchar Starosty Powiatu Suskiego otrzymała Miejska Orkiestra Dęta z Suchej Beskidzkiej. Drugie miejsce, nagroda pieniężna i Puchar Wójta Gminy Jordanów przypadło w udziale Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP z Naprawy. Trzecie miejsc, nagrodę pieniężną i Puchar Przewodniczącego Rady Gminy Jordanów wywalczyła Orkiestra Dęta Gminy Stryszawa. Nagrodę pieniężną oraz Puchar Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie za prezentację i grę w marszu otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Naprawy. Naprawska orkiestra zdobyła także Puchar dla Najlepszej Gminnej Orkiestry tegorocznego przeglądu. Ponadto wszystkie orkiestry otrzymały dyplomy za udział i jubileuszowe pamiątki, a orkiestr: z Naprawy, Stryszawy i Suchej Beskidzkiej otrzymały kwalifikacje do 42. Małopolskiego Festiwalu Orkiestr Dętych ECHO TROMBITY, który odbędzie się w Nowym Sączu w dniach 21-23 czerwca br.

Image


Nagrody wręczali: Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, Naczelnik Wydziału Kultury Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej Janusz Kociołek, Przewodniczący Rady Gminy Jordanów Daniel Mirek oraz dyrektor GOKSiP Jordanów Gabriela Korbel. W przemówieniu Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia pogratulował zwycięzcom i życzył wszystkim orkiestrom dalszego rozwoju. Jednocześnie podziękował za udział w tegorocznym przeglądzie i zaangażowanie orkiestr na rzecz lokalnej społeczności. Nie lada niespodzianką dla publiczności były występy zespołów mażoretek z Naprawy, które niedawno brały udział w Mistrzostwach Polski Mażoretek, a teraz wybierają się na Mistrzostwa Europy do Chorwacji. Tegoroczny przegląd zwieńczył festyn strażacki organizowany przez OSP Naprawa.

Image


Organizatorem XXV Przeglądu Orkiestr Dętych ECHO był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, a współorganizatorami: Gmina Jordanów i Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej. Patronat medialny nad imprezą objął portal suski.dlawas.info. W imieniu organizatorów dziękujemy Zarządowi Klubu Sportowego „Unia” Naprawa za udostępnienie stadionu, Ochotniczej Straży Pożarnej w Naprawie za pomoc w przygotowaniu imprezy, gminnej ekipie remontowej – za pomoc w organizacji, a orkiestrom i publiczności - za udział w przeglądzie

więcej zdjęć na facebook GOKSiP Jordanów

GK

Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >