Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
OZE Drukuj E-mail
środa, 21 sierpień 2019

Ulga podatkowa dot. termomodernizacji, wymiany kotła, OZE


Wójt Gminy Jordanów informuje, że w zeznaniu  podatkowym  za 2019  r. będzie można   odliczyć   od podstawy opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych część  kosztów  dot. zakupu   materiałów, urządzeń i usług związanych  z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych, obejmujących m.in.:

- prace  termomodernizacyjne,
- wymianę kotła i modernizację instalacji cwu, co,
- montaż pomp ciepła, kolektorów słonecznych i instalacji fotowoltaicznych,

zgodnie z rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 grudnia 2018 r . Wykaz wszystkich usług i materiałów objętych ulgą (link)

Odliczenie przysługiwać będzie podatnikowi będącemu właścicielem lub współwłaścicielem budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Odliczeniu nie będą podlegać wydatki w części, w jakiej zostały sfinansowane ze środków pochodzących z dotacji. Bliższe informacje – Infolinia podatkowa (link)

Z.B.
< Poprzedni   Następny >