Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
DOŻYNKI GMINNE W OSIELCU Drukuj E-mail
środa, 21 sierpień 2019

DOŻYNKI GMINNE W OSIELCU


W niedzielę (18.08.) w Osielcu odbyły się Dożynki Gminne, których głównym organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie. Rozpoczęły się od przemarszu korowodu dożynkowego i uroczystej mszy św. odprawionej przez ks. Tadeusza Tokarza – proboszcza osieleckiej parafii.
Po nabożeństwie przedstawicielki miejscowego KGW przekazały na ręce Wójta Gminy Jordanów Artura Kudzi dożynkowy bochen chleba z życzeniami, by dzielił go mądrze i sprawiedliwie. W przemówieniu wójt podziękował wszystkim rolnikom za ciężką pracę i podkreślił, że praca rolnika jest niezwykle trudna i mało doceniana. Potem wspólnie z gospodyniami podzielił dożynkowy chleb i poczęstował nim wszystkich zebranych. Kiedy wójt częstował chlebem, na scenie głos zabierali zaproszeni goście: poseł na Sejm RP Sławomir Hajos, prezes Małopolskiej Izby Rolniczej Ryszard Czaicki, burmistrz węgierskiej gminy Kengyel Nagy Szilard oraz Wójt Gminy Jordanów Śląski Paweł Filipczak.

Image


Image


Image


Po przemówieniach gospodynie z KGW ośpiewały wieńce dożynkowe i wręczyły gospodarzowi gminy dożynkowe koszyczki. Gminne święto plonów było okazją do wręczenia odznak regionalnych „Za zasługi dla Gminy Jordanów”. Otrzymali je: Ksenia Miskiewicz, Maria Medes, Janina Brutanek, Adam Pochopień, Sławomir Korbel, Łukasz Kardaś, Jan Gwiazdoń, Andrzej Jąkała i Eugeniusz Wierzba. Dekoracji dokonali Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy Daniel Mirek. Wręczono także nagrody w konkursie „Na najpiękniejszy ogród przydomowy i obejście w gospodarstwie rolnym”. W kategorii ogródek przydomowy pierwsze miejsce zajęła Barbara Kowalcze z Łętowni, drugie – Małgorzata Proszek z Łętowni, a trzecie – Janina Żegleń z Naprawy. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Dariusz Jaskółka z Toporzyska, Barbara Dybczyk z Osielca i Krystyna Zaręba z Osielca. W kategorii gospodarstwo rolne zwyciężyła Krystyna Korbel z Osielca. Podczas dożynek wójt wręczył promesy dla jednostek OSP Gminy Jordanów na zakup sprzętu i remonty. Nie zabrakło gromkiego „Sto lat” dla burmistrza węgierskiej gminy i Gminnego Komendanta OSP Bogusława Wróbla z okazji obchodzonych przez nich urodzin.

Image


Image


Image


W części artystycznej publiczność zobaczyła występy dzieci z Przedszkola Samorządowego w Osielcu, Gminnego Zespołu Regionalnego GRONIE z Łętowni i Zespołów Mażoretek z Naprawy. Biesiada Śląska i Disco Polo Show porwały publiczność do tańca. Podczas dożynek można było odwiedzić stoiska: ARiMR, ODR, LGD, KRUS, twórców ludowych, a także Koła Łowieckiego KNIEJA, gdzie serwowano dziczyznę. Uczestnicy dożynek mogli skorzystać z dobrze zaopatrzonego bufetu, a dzieci z placu zabaw z dmuchańcami. Patronat medialny nad imprezą objął portal suski DlaWas.info i Kronika Beskidzka.
Wójt Gminy Jordanów wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie dziękują wszystkim za udział w dożynkach i pomoc w przygotowaniu.

Image


Image


Dziękujemy :
- ks. Tadeuszowi Tokarzowi za mszę św. i skierowane do nas słowo
- Gminnemu Chórowi VOX ALTISONO z Ksenią Miśkiewicz na czele, osieleckiej orkiestrze OSP pod batutą Michała Kusza oraz Marioli Siepak za oprawę muzyczną mszy
- Komendantowi Gminnemu OSP oraz strażakom z OSP Osielec i OSP Osielec Górny za pilnowanie porządku, kierowanie ruchem i opiekę medyczną
- Kołu Gospodyń Wiejskich z Osielca i pani Marysi Kuczawskiej za przygotowanie pysznych posiłków
- Klubowi sportowemu z prezesem na czele za udostępnienie stadionu, a panu Ryszardowi Ordzowiałemu, Augustowi Jankosiowi i Dawidowi Jankosiowi - za nieocenioną pomoc
- Ekipie gminnej z Andrzejem Bzowskim na czele, pracownikom GOKSiP, pocztom sztandarowym, wystawcom, pani sołtys, radnym i radzie sołeckiej oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli w organizacji dożynek


GK

Więcej zdjęć na stronie Facebooka GOKSiP Jordanów


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image
< Poprzedni   Następny >