Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
XXII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych w Łętowni Drukuj E-mail
wtorek, 15 październik 2019

XXII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych w ŁętowniW sobotę (12.10) w Łętowni odbył się XXII Gminny Konkurs Potraw Regionalnych zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie i KGW „Przebojowe Łętowianki” z Łętowni. W konkursie wzięły udział wszystkie koła gospodyń z Gminy Jordanów i KGW „Jordanki” z partnerskiej gminy - Jordanów Śląski. W tym roku oceniano zupę pomidorową i nalewkę ze śliwek.

Image


Oceny zup podjęła się komisja w składzie: Janina Gołuszka dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Suchej Beskidzkiej, przewodniczący Rady Gminy Jordanów Śląski Andrzej Ligas i radna Gminy Jordanów Barbara Płanica. Nalewkę oceniali panowie: wicewojewoda Małopolski Zbigniew Starzec, poseł Sławomir Hajos, senator Andrzej Pająk, Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia, Wójt Gminy Jordanów Śląski Paweł Filipczak, Wójt Gminy Bystra – Sidzina Stanisław Tempka i burmistrz Miasta Jordanowa Andrzej Malczewski.

W kategorii „Najlepsza zupa pomidorowa” zwyciężyło Koło Gospodyń Wiejskich „Osielczanki” z Osielca, a w kategorii „Najlepsza nalewka ze śliwek” wygrało Koło Gospodyń „Niezłe Ziółka” z Toporzyska. Nagrody pieniężne i skrzyneczki z pomidorami otrzymały wszystkie koła. Przed rozpoczęciem imprezy Wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia wraz z radnym wojewódzkim Robertem Bylicą przekazał na ręce Gminnego Komendanta OSP Bogusława Wróbla i prezesa OSP Osielec Górny sprzęt strażacki zakupiony w ramach projektu „Bezpieczna Małopolska.

Image


Miłym akcentem XXII Gminnego Konkursu Potraw Regionalnych były życzenia i wspólne „Sto lat” dla KGW „Jordanki” z Jordanowa Śląskiego, które w tym roku obchodzą jubileusz 10-lecia swojej działalności. Życzenia dla pań złożyły władze Gminy Jordanów, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie oraz Koła Gospodyń z Gminy Jordanów. Jubilatki nie kryły zaskoczenia i wzruszenia.

Image


Organizatorzy imprezy zadbali także o dobrą zabawę. Przygotowano konkurs, do którego zaproszono posłów, senatora i wicewojewodę, a ich zadaniem było wydrylowanie – w rękawicach budowlanych - jak największej ilości śliwek. W tym zadaniu najlepiej poradził sobie poseł Sławomir Hajos. Drugi konkurs przygotowano dla wójtów i burmistrza. Panowie musieli w ciągu minuty znaleźć w misce kaszy jak największą ilość monet. I tu zwyciężył wójt z Jordanowa Śląskiego. W nagrodę uczestnicy otrzymali rękodzieła wykonane przez GOKSiP – filia w Łętowni.

Choć tegoroczny konkurs jest już historią, to w uczestnikach pozostawił niezwykle miłe wspomnienia.

Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie – Goksip Jordanów.

foto: M.Kowalczyk-Mysza, GOKSiP Jordanów

< Poprzedni   Następny >