Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
List od prof. Andrzeja Maczka Drukuj E-mail
poniedziałek, 21 październik 2019

List od prof. Andrzeja MaczkaList o takiej treści otrzymałam od prof. Andrzeja Maczka. I choć pisany do mnie, uważam że adresatem są wszyscy, którzy corocznie pomagają nam w organizacji tych uroczystości. Mam na myśli m.in. władze gminy, władze powiatu, panie z KGW Wysoka, strażaków z Wysokiej, szkołę z Wysokiej, Szwadron z Toporzyska, ekipę remontową urzędu gminy i całą społeczność uczestniczącą w uroczystościach - Gabriela Korbel, dyrektor GOKSiP Jordanów.

Image


Treść korespondencji


Szanowna Pani,

w imieniu swoim i mojej siostrzenicy Karoliny pragnę Pani najserdeczniej podziękować za przepiękne uroczystości, jakie co roku organizuje Pani w rocznicę wybuchu II wojny światowej na Wysokiej, gdzie 1 września 1939 roku mój Ojciec, gen. broni Stanisław Maczek a w tym czasie po prostu pułkownik Stanisław Maczek wraz z dowodzoną przez niego 10 Brygadą Kawalerii stanął do walki w obronie Ojczyzny. Byliśmy szczerze wzruszeni wielkim zaangażowaniem społeczności gminy Jordanów w upamiętnianie tych historycznych wydarzeń.

Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za tak ogromny wkład nie tylko pracy, ale i serca w przygotowanie tych uroczystości. Mamy nadzieję, że pamięć o wydarzeniach, które splotły losy mojego Ojca i mieszkańców Gminy Jordanów, będzie nadal trwała.

Życzymy Pani wszelkiej pomyślności i wielu dalszych sukcesów w pracy zawodowej. Jednocześnie przepraszam, że piszę tak późno, ale ostatnie tygodnie musiałem poświęcić na dalsze święta złączone z tą ważną rocznicą walk naszych sił zbrojnych tu na zachodzie.

Z wyrazami głębokiego szacunku

Andrzej Maczek

< Poprzedni   Następny >