Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Niepodległa Polska Drukuj E-mail
poniedziałek, 11 listopad 2019

Niepodległa PolskaW poniedziałek, 11 listopada 2019 roku, mieszkańcy Gminy Jordanów uczcili rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. O godzinie 9:00 odbyła się msza święta w Kościele Parafialnym w Osielcu. Poprowadził ją ksiądz proboszcz, a kazanie wygłosił ksiądz kanonik. Następnie wszyscy udali się na pobliski cmentarz. Po krótkiej wizycie obchody przeniosły się pod remizę OSP Osielec.

Image


Pochód, który maszerował pod siedzibę straży pożarnej poprzedzał akompaniament orkiestry. Po odegraniu "Mazurka Dąbrowskiego" zgromadzonych powitała dyrektor GOKSiP - Gabriela Korbel. Następnie o zachowanie wartości patriotycznych apelował wójt - Artur Kudzia. Włodarz naszej gminy podziękował jednocześnie rodzinom i nauczycielom za trud, który wkładają w wychowywanie dorastającej młodzieży.

Image


Chwilę później delegacje złożyły kwiaty pod tablicą Marszałka - Józefa Piłsudskiego. Podczas uroczystości uhonorowano także dzieci, które wzięły udział w gminnym konkursie plastycznym na plakat o tematyce niepodległościowej. Po części oficjalnej gości zaproszono na poczęstunek. W tym ważnym dniu wójt nie zapomniał oczywiście o Majorze Zygmuncie Szendzielarzu "Łupaszce". Pod popiersiem Kawalera Orderu Virtuti Militari także zostały złożone kwiaty.

Galeria:


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


Image


< Poprzedni   Następny >