Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Projekt "O finansach" w bibliotece - 6 edycja Drukuj E-mail
czwartek, 14 listopad 2019

Projekt „O finansach… w bibliotece” – 6 edycjaProjekt „O finansach… w bibliotece” służył zwiększeniu u osób powyżej 50 roku życia (wraz z towarzyszącymi im osobami w wieku 18+), mieszkających na terenach wiejskich i w małych miastach, umiejętności niezbędnych do poruszania się w świecie finansów i korzystania z bankowości elektronicznej. Miał na celu także przygotowanie bibliotekarzy do prowadzenia spotkań edukacyjnych poświęconych tematyce edukacji ekonomicznej. Projekt był realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej. Realizatorem projektu była Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a jego założenia są zgodne z celami Programu Rozwoju Bibliotek.

Image


Biblioteki Publiczne w Naprawie i Toporzysku znalazły się w gronie 103 bibliotek z Polski, które uczestniczyły w 6. edycji projektu „O finansach… w bibliotece”. Projekt realizowano od września do listopada. Zajęcia edukacyjne po wcześniejszym ukończeniu szkoleń (on-line i dwu dniowych stacjonarnych w Krakowie ) prowadziły: w Naprawie Beata Firek (bibliotekarz) i Anna Wyka (instruktor kultury); w Toporzysku Marzena Hojna-Klag (bibliotekarz) i Edyta Jeż (instruktor kultury). W każdej bibliotece zorganizowano 1 spotkanie organizacyjne i 5 spotkań edukacyjnych jak świadomie zarządzać pieniędzmi i planować swoją przyszłość. W trakcie spotkań edukacyjnych korzystano z narzędzi edukacyjnych przekazanych przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Image


Podczas spotkań było można dowiedzieć się, jak zarządzać finansami osobistymi, czym się kierować przy wyborze oferty bankowej, jak korzystać z bankowości elektronicznej, wyszukać najtańszy produkt czy zrobić zakupy przez Internet. Udało się również zaprosić do (bezpłatnego) udziału w projekcie ekspertów babkowych, ubezpieczeniowych i prawnych, którzy odpowiadali na nurtujące pytania uczestników, a dla prowadzących pełnili rolę konsultanta merytorycznego. Po ukończeniu cyklu spotkań każdy uczestnik otrzymał certyfikat ukończenia kursu, mini poradnik dotyczący zarządzania finansami osobistymi i pendrive z materiałami informacyjnymi. Bardzo dziękujemy wszystkim za udział. Życzymy, by zdobyta wiedza pomagała Państwu w podejmowaniu trafnych decyzji finansowych.
< Poprzedni   Następny >