Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Konkursowe wsparcie dla Janka Drukuj E-mail
piątek, 20 grudzień 2019

Konkursowe wsparcie dla JankaPoznaliśmy wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego „Ozdoba bożonarodzeniowa świątecznego stołu”, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Toporzysku. Główne zadanie uczestników konkursu polegało na wykonaniu pracy przestrzennej – ozdoby świątecznego stołu. Przy okazji pomagano Jankowi.

Image


Celem zmagań plastycznych było twórcze i aktywne przygotowanie do Świąt Bożego Narodzenia oraz kultywowanie tradycji świątecznych. Uczniowie klas I-III ,IV – VI Szkoły Podstawowej efektywnie i kreatywnie rozwijali swoją wyobraźnię przestrzenną.

Jury w składzie ...

Marek Kijanka - nauczyciel zajęć artystycznych, plastycznych oraz muzycznych

Anna Szczesiak - pedagog szkolny

Małgorzata Kojs – przewodnicząca Rady Rodziców

... wyłoniło zwycięzców oraz wyróżniło wiele prac biorąc pod uwagę zgodność z tematem, walory artystyczne, pomysłowość, oryginalność, pracochłonność oraz estetykę wykonanej pracy.

Image


Wyniki konkursu:UCZNIOWIE KLAS I- III

MIEJSCE I:

Paweł Gałka – SP w Sidzinie

Marcel Słapa – SP w OsielcuMIEJSCE II:

Gabriela Szewczyk – SP w Bystrej Podhalańskiej

Monika Migas - SP w Bystrej PodhalańskiejMIEJSCE III:

Bartosz Kostyra – SP w Toporzysku

Kinga Budka – SP w Bystrej PodhalańskiejUCZNIOWIE KLAS IV- VI

MIEJSCE I:

Wiktoria Szczygielska – SP w Nidzicy

Patrycja Budka – SP w Bystrej PodhalańskiejMIEJSCE II:

Kamila Deda – SP w Bystrej Podhalańskiej

Oliwia Pyrtek – SP w ToporzyskuMIEJSCE III:

Aleksandra Dregier – SP w Nidzicy

Anna Zadora – SP w Bystrej PodhalańskiejWYRÓŻNIENIA:

Grzegorz Koza – SP w Toporzysku

Jakub Gałka – SP w Sidzinie

Amelia Targosz – SP w Osielcu

Mateusz Hajos – SP w Bystrej Podhalańskiej

Iwona Kostka – SP w Toporzysku

Rymarczyk – Natalia SP w Osielcu

Magdalena Kowalczyk – SP w Rudzie Śląskiej

Image


Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, a w szczególności dzieciom za ogrom chęci, zaangażowanie, pomysłowość i serce włożone w przygotowanie prac konkursowych. Pamiętajmy, że „Nie jest ważne to, czy wygraliśmy, lecz to, że stanęliśmy do walki”. Nagrody zostaną wysłane pocztą. Wszystkie zgłoszone prace konkursowe zostały wyeksponowane na wystawie w holu szkoły, gdzie czuć już magię zbliżających się świąt.

Aby nadać szczególne znaczenie wartościom ponadczasowym Świąt Bożego Narodzenia oraz wyeksponować piękne, pracochłonne, pomysłowe prace - organizatorzy konkursu zdecydowali przeznaczyć wszystkie ozdoby na kiermasz i uzyskany dochód przekazać na rehabilitację Janka Moskały z Rabki Zdroju. Wszyscy uczestnicy konkursu będą mieli swój udział w czynieniu dobra. Do przedsięwzięcia chętnie dołączyła Rada Rodziców.

Image


Udało się zebrać 2820 złotych i 7 euro. Pieniądze zostały przekazane bezpośrednio rodzicom Janka Moskały
< Poprzedni   Następny >