Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Sukces uczniów z Toporzyska Drukuj E-mail
sobota, 21 grudzień 2019

Sukces uczniów z ToporzyskaW Szkole Podstawowej w Zachełmnej odbyło się podsumowanie IX Powiatowego Konkursu Regionalnego „Świat, Podłaźnik, Pająk”, organizowanego przez Szkołę Podstawową w Zachełmnej, Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej.

Image


Konkurs „Pająki, Światy, Podłaźniki” wyeksponował prace związane ze starym zwyczajem przystrajania wnętrza chat w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

Image


Wydarzenie przypomniało charakterystyczne dla regionu Podbabiogórza elementy plastyki obrzędowej, jaką stanowiły dekoracje związane z Godnimi Świętami czyli Bożym Narodzeniem.

Image


W IX Powiatowym Konkursie Regionalnym "Światy, Podłaźniki, Pająki" grupa "Śnieżynek" ze szkoły podstawowej reprezentująca GOKSiP Jordanów (filia Toporzysko) otrzymała I miejsce za najpiękniejszy podłaźniczkę.

Image


< Poprzedni   Następny >