Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Piłkarskie podsumowanie rundy Drukuj E-mail
poniedziałek, 23 grudzień 2019

Piłkarskie podsumowanie rundyW piłkarskich rozgrywkach seniorskich gminę Jordanów reprezentują dwa kluby. Unia Naprawa rywalizuje w grupie pierwszej podhalańskiej klasy B. Świt Osielec swoje mecze rozgrywa szczebel niżej. Konkretnie w wadowickiej klasie C.

Image


Dla piłkarzy Unii Naprawa obecny sezon jest trudnym czasem. W zespole trwa zmiana pokoleniowa. Trzon ekipy tworzą piłkarze, którzy jeszcze kilkanaście miesięcy temu występowali w grupach młodzieżowych. Przed rozpoczęciem rundy zadania trenowania drużyny podjął się Krzysztof Gacek. Z dwunastu rozegranych meczów piłkarze Unii wygrali sześć, zremisowali jeden i przegrali pięć spotkań. Taki bilans daje zespołowi szóste miejsce w dwunastozespołowej lidze.

"Nie jestem zadowolony z sytuacji punktowej. Przed sezonem zakładałem walkę o czołowe lokaty. Niestety sportowa rzeczywistość zweryfikowała moje plany. Z różnych względów przygotowania do sezonu rozpoczęliśmy z opóźnieniem. Pierwsze zwycięstwo wywalczyliśmy dopiero w piątej kolejce. Później zespół złapał dobry rytm. Pod koniec rundy zanotowaliśmy nawet serię pięciu zwycięstw z rzędu. To dobry prognostyk przed wiosenną częścią rozgrywek." - skomentował trener Unii Naprawa, Krzysztof Gacek.

Image


Po rozegraniu ostatniego spotkania zarząd klubu, z prezesem Henrykiem Święchowiczem na czele, zorganizował uroczyste zakończenie rundy. W sali Naprawskiej OSP pojawili się znakomici goście. Wśród zaproszonych był Wójt Gminy Jordanów. Artur Kudzia podziękował piłkarzom za sportową walkę i godne reprezentowanie regionu w rozgrywkach piłkarskich.

Image


Także szóste miejsce, ale w czternastozespołowej lidze zajmują piłkarze Świtu Osielec. Podopieczni Marcina Kopacza w trzynastu meczach zanotowali osiem zwycięstw, jeden remis i cztery porażki. Awans na wyższy szczebel uzyskają cztery kluby.

"Jestem zadowolony z postawy zawodników. 80% kadry stanowią młodzi chłopcy z regionu. Na półmetku rozgrywek mamy zaledwie punkt straty do strefy gwarantującej awans. Na realizację tego celu dawałem nam dwa lata. Jeżeli jednak postawa piłkarzy na wiosnę będzie przekonująca, to absolutnie nie będziemy zwlekali. Nie ukrywam, że po głowie chodzą nam myśli o awansie." - podsumował trener Świtu Osielec, Marcin Kopacz.

Image


W przerwie zimowej Świt chce rozegrać pięć meczów sparingowych. Potwierdzonymi rywalami są zespoły ze Skomielnej Białej, Skomielnej Czarnej oraz z Tenczyna. Podobnie jak w Naprawie, w Osielcu także spotkano się po rundzie i debatowano nad przyszłością i kierunkiem prowadzonych działań. Jedną z decyzji było przystąpienie do regionalnej ligi futsalu. Dla piłkarzy Świtu ma to być element podtrzymania formy przed zbliżającą się kampanią wiosenną.
< Poprzedni   Następny >