Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Ponad 20 lat Świtu Osielec Print E-mail
poniedziałek, 03 sierpień 2020

Ponad 20 lat Świtu OsielecGKS Świt Osielec na piłkarskiej mapie regionu funkcjonuje już od ponad 20 lat. Podopieczni Marcina Kopacza przygotowują się obecnie do inauguracji rozgrywek wadowickiej klasy B. Jakie były początki klubu?

Image


Wszystko zaczęło się w 1999 roku. Świt Osielec rozgrywki rozpoczął od udziału w klasie C w sezonie 1999/2000. Na pierwszy, historyczny awans zawodnicy z gminy Jordanów czekali do 2003 roku. Od tego czasu GKS ze zmiennym szczęściem rywalizuje na piłkarskich boiskach notując zarówno spadki jak i promocje, a wszystko pomiędzy B i C-klasą. W poprzednim sezonie podopieczni Marcina Kopacza zajęli szóste miejsce w czternastozespołowej lidze. W skróconych rozgrywkach do miejsca na podium zabrakło zaledwie dwóch punktów.

"Nasz zespół aktualnie opiera się w dużej mierze na młodych, 19-20 letnich piłkarzach. Za dwa tygodnie rozpoczynamy rywalizację w klasie B. Cel to zdobywanie bezcennego doświadczenia. Nie postawiliśmy przed drużyną zadania walki o awans za wszelką cenę. Wiadomo jednak, że zarówno trener jak i piłkarze podejdą do każdego meczu z maksymalnym zaangażowaniem. To ambitni ludzie. Niemniej, dla nas liczy się rozwój chłopaków" - komentuje prezes Świtu, Zenon Jancarz.

Obecnie GKS Świt Osielec posiada cztery grupy piłkarskie, w których trenuje łącznie ponad 70 zawodników. Klub prowadzi nie tylko zajęcia dla seniorów, ale również szkoli młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Warunki do pracy są dobre, bo murawa na stadionie w Osielcu spełnia wymagania piłkarzy.

Image


Geneza powstania boiska sięga 1999 roku. Klub rozpoczął więc rywalizacje w rozgrywkach od razu na własnym obiekcie. Stadion zlokalizowany jest w miejscu, w którym we wcześniejszych latach mieszkańcy korzystali z dzikiego boiska do siatkówki. Plac przez lata ewoluował, aż stał się oficjalnym miejscem rozgrywania meczów piłkarskich. Prawdopodobnie we wcześniejszych latach na tym terenie znajdowała się pierwotnie skocznia do skoku w dal.

Image


Od początku funkcjonowania klubu grono prezesów tworzyli kolejno Krzysztof Działek, Jacek Zaręba, Kazimierz Kowalcze, Dariusz Kardaś, Wojciech Traczyk oraz Zenon Jancarz. Trenerami byli Tomasz Hudziak, Paweł Pałasz, Zygmunt Kabończyk, Andrzej Świątek, Władysław Kot, Jerzy Czarny, Stanisław Klimala, Tomasz Polak, Kazimierz Hornik, Zdzisław Gacek, Witold Romanowski oraz Marcin Kopacz.
< Prev   Next >