Gmina Jordanów
Gmina Jordanów

Polski :: English :: Deutsch :: Italiano
Wieś Naprawa Drukuj E-mail
Naprawa jest miejscowością o walorach wsi letniskowej, jest oddalona od Jordanowa zaledwie o 3 km i Rabki o 5 km. Leży u stóp Małego Lubonia i południowych krańców Beskidu Makowskiego.

Image


Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z 1529r. Jak podają źródła historyczne Spytek Jordan wysyłał tu ze swych posiadłości ludzi szczególnie nieposłusznych, którzy w tutejszych, ciężkich warunkach mieli się naprawić - stąd podobno nazwa wsi Naprawa. Jest to także rodzinna miejscowość pisarza, poety i publicysty Jalu Kurka - autora znanych powieści takich jak „Grypa szaleje w Naprawie" lub „Księga Tatr".

To, że miejscowość położona jest na skrzyżowaniu dróg Kraków – Zakopane i Bielsko Biała - - Nowy Sącz czyni ją bardzo dostępną dla odwiedzających. Gościnni mieszkańcy zapraszają na wypoczynek, a dobry wypoczynek to aktywny wypoczynek. Planując pieszą wycieczkę np. szlakiem niebieskim do schroniska na Luboniu Wielkim (1022 m) można tam dojść w ok. 3 godz. Trasa pełna uroku i możliwa do przejścia nawet przez mało wytrawnego turystę.

www.klub4hnaprawa.republika.pl - strona internetowa młodzieży działającej przy GOK w Naprawie